Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jan Handrejch, Právo

Brno obcházejí podvodníci, kteří vybírají peníze pro nemocnici kvůli koronaviru

Brněnskou Fakultní nemocnici u sv. Anny, která byla vládou vybrána jako druhé specializované zdravotnické zařízení v zemi k léčení nemocných s koronavirem, zneužívají zatím neznámí podvodníci.

Ilustrační foto Foto: Jan Handrejch, Právo
Brno obcházejí podvodníci, kteří vybírají peníze pro nemocnici kvůli koronaviru

„Máme informace, že v Brně obcházejí lidi s pokladničkou a tvrzením, že vybírají peníze na boj s koronavirem právě v naší nemocnici. O žádné takové 'spolupráci' nevíme a rozhodně bychom ani nikdy nic podobného nechtěli,“ varovala ve středu před podvodníky mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

„Ozývají se nám lidé, že chtějí pomoci finančně, a s těmi se domlouváme na dalších postupech, které máme pro tyto případy přesně stanoveny. Podomní výběr do kasiček rozhodně žádnou pomocí pro nás není,“ dodala mluvčí.

Kriminalisté se případem zabývají a po podvodnících pátrají. Kvůli vyhlášenému stavu nouze pachatelům hrozí až osmileté vězení. Podle policistů se dá předpokládat, že podobných případů bude přibývat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků