Hlavní obsah
Fanoušci Depeche Mode v pražském Edenu Foto: Milan Malíček, Právo

Bazény a kina otevřou v květnu, přes léto akce maximálně pro 200 lidí

Přes léto se budou moct konat akce maximálně do 200 lidí. V pondělí to oznámil na tiskové konferenci po jednání vlády náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Kina a bazény se podle současného scénáře otevřou nejdříve 25. května. Od 11. května si také lidé budou moci zkoušet oblečení.

Fanoušci Depeche Mode v pražském Edenu Foto: Milan Malíček, Právo
Bazény a kina otevřou v květnu, přes léto akce maximálně pro 200 lidí

„Co se týče bazénů a kin, tak jsou v jednání v bodu další na uvolňování od 25. května. Tam s tím zatím počítáme a vše závisí na epidemiologické situaci,” uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na tiskové konferenci po jednání vlády.

Harmonogram uvolnění podnikatelských a dalších činností

Foto: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Bazény a kina či divadla jsou tak zatím v poslední vlně uvolňování. V kinech se podle ministra mají lidé připravit na rozestupy v řadách i další hygienická nařízení.

Vojtěch by zároveň ve čtvrtek měl s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) řešit pořádání hromadných akcí.

„Ve čtvrtek bychom měli dát finální stanovisko. Stále ale platí, že hromadné akce jsou nejvíce rizikové. Pokud jde o menší akce pro desítky lidí, tak tam si to dokážu představit,” uvedl Vojtěch.

Akce max pro 200 lidí

Náměstek Roman Prymula ho následně doplnil s tím, že si v létě dokáže představit akce pro 150 až 200 lidí. S festivaly se tak Češi musí pro letošní léto zřejmě definitivně rozloučit.

„Stejně tak, jak se budou uvolňovat fotbalové zápasy bez diváků, kde hovoříme o 150 až 200 lidech, tak to určitě bude v těchto relacích ne víc,” doplnil Prymula.

Prymula zároveň dodal, že účastníci svateb nemusí mít na fotkách roušky.

Rozvolňování opatření v Evropě

Foto: Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků