Hlavní obsah
Premiér Andrej Babiš (ANO) Foto: Petr Horník, Právo

Babiš: Odměna pro zdravotníky by mohla být podobná jako za jaro

Podobnou odměnu jako za jaro by mohli dostat za práci při podzimní druhé vlně covidu-19 tuzemští zdravotníci. V sobotu večer to v České televizi řekl premiér Andrej Babiš (ANO) s tím, že zdravotníci si odměny zaslouží. Dostanou je zřejmě za říjen, listopad a prosinec. Zdravotníci v nemocnicích akutní a lůžkové péče dostali za období od března do května 75 000 korun, pokud mají celý úvazek.

Premiér Andrej Babiš (ANO) Foto: Petr Horník, Právo
Babiš: Odměna pro zdravotníky by mohla být podobná jako za jaro

"Teďka to dostanou znovu samozřejmě, zase to bude asi za tři měsíce – říjen, listopad, prosinec," řekl Babiš ČT. Zdravotníci si podle něj odměny zaslouží. "Když se podíváte, co se dělo při druhé vlně, kdy jsme měli obrovské počty hospitalizovaných, kolik lidí bohužel zemřelo, co se všechno tady dělo, tak to bylo ikskrát horší než za první vlny," doplnil.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) minulý týden při sněmovních interpelacích řekl, že odměny za druhou vlnu covidu-19 by mohli zdravotníci dostat v prvním čtvrtletí příštího roku. Za jaro obdrželi 75 000 korun. Ostatním pracovníkům náležela odměna 30 000 korun. Celkem na ně vláda schválila 11,5 milionu korun.

Tam, kde nemocnice nevyplatily zdravotníkům odměny dříve, dostali je z příspěvku státu k říjnové výplatě.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný

Foto: Jan Handrejch, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků