Hlavní obsah
Koronavirový semafor. Foto: Ministerstvo zdravotnictví

Aktualizovaný semafor: Praha dál červená, přibylo oranžových okresů

Ministerstvo zdravotnictví v pondělí aktualizovalo takzvaný koronavirový semafor, který odráží riziko nákazy v jednotlivých regionech. V oranžovém stupni, který znamená počínající komunitní přenos, se nově ocitly zhruba dvě desítky okresů. Resort to uvedl v tiskové zprávě.

Koronavirový semafor. Foto: Ministerstvo zdravotnictví
Aktualizovaný semafor: Praha dál červená, přibylo oranžových okresů

Praha zůstává ve třetím stupni pohotovosti, který značí narůstající či přetrvávající komunitní přenos.

„Praha je i nadále z pohledu epidemiologické situace nejzatíženějším regionem. V hlavním městě přetrvává komunitní přenos. Proto také přijímá další protiepidemická opatření. Od pátku v ní začal platit zákaz návštěv ve zdravotnických a sociálních zařízeních, od dnešního dne jsou povinné roušky na venkovních akcích nad 100 osob a zavádí se distanční výuka na vysokých školách, která bude probíhat do 31. října,“ uvedla hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová.

Doplnila, že počet případů v Praze je u mladší generace primárně spojen se začátkem školního roku. Pražští hygienici řešili už více než sto událostí ve školských zařízeních.

Oranžových je nově 28 okresů. Už dříve byly do oranžového stupně pohotovosti zařazeny okresy Beroun, Kladno, Kolín, Uherské Hradiště, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Nymburk, Příbram a Cheb. Nově nyní přibyly okresy Plzeň-město, Ústí nad Labem, Ostrava-město, Děčín, Litoměřice, Teplice, Brno-město, Zlín, Chrudim, Pardubice, Havlíčkův Brod, Brno-venkov, Benešov, Mladá Boleslav, Svitavy, Hodonín, Kroměříž a Plzeň-jih.

Do zeleného stupně pohotovosti, který se vyznačuje výskytem nákazy bez komunitního přenosu, spadají nyní okresy Most, Ústí nad Orlicí, Klatovy, Kutná Hora, České Budějovice, Prachatice, Tábor, Domažlice, Plzeň-sever, Rokycany, Karlovy Vary, Louny, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Hradec Králové, Jičín, Náchod, Jihlava, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Blansko, Znojmo, Olomouc, Prostějov, Šumperk, Bruntál, Nový Jičín, Opava, Rakovník, Jindřichův Hradec, Písek, Chomutov, Česká Lípa, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov, Pelhřimov, Břeclav, Vyškov, Jeseník, Přerov, Vsetín, Frýdek-Místek, Karviná, Český Krumlov, Strakonice, Sokolov, Tachov.

Stupně pohotovosti v oblasti ochrany veřejného zdraví.

Foto: Ministerstvo zdravotnictví

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků