Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Lucas Jackson, Reuters

Akcie v USA prudce klesají, Dow Jones ztrácí téměř deset procent

Americké akcie zahájily týden prudkým poklesem kvůli obavám z důsledků pandemie způsobené novým koronavirem. Obchodování bylo kvůli propadu hned v úvodu na 15 minut zastaveno. Po jeho obnovení Dow Jonesův index ztrácel zhruba deset procent a pohyboval se těsně pod hranicí 21 000 bodů.

Ilustrační foto Foto: Lucas Jackson, Reuters
Akcie v USA prudce klesají, Dow Jones ztrácí téměř deset procent

Obavy investorů podle analytiků prohloubila drastická víkendová opatření, kterými se americká centrální banka (Fed) snaží odvrátit recesi světové ekonomiky.

„Trhy možná vnímají reakci Fedu jako paniku, což se odráží v jejich vlastních obavách,” uvedl analytik Vishnu Varathan ze společnosti Mizuho Bank. Širší index S&P 500 a index Nasdaq Composite, v němž je zahrnuta řada firem z odvětví vyspělých technologií, po 15:00 SEČ vykazovaly pokles o více než devět procent.

Americké akcie tak navázaly na pondělní propad na asijských a evropských burzách. Fed v neděli snížil svou základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod do pásma nula až 0,25 procenta. Oznámil také masivní program nákupů aktiv v objemu nejméně 700 miliard dolarů (16,8 bilionu Kč).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků