Hlavní obsah
 

Uplavala, guvernére. Trump řešil problém s podáním rukou

Americký prezident Donald Trump se v úterý setkal s arizonským guvernérem Dougem Duceyem. Při vystupování z letadla ve Phoenixu se nejdříve zdálo, že si prezident s guvernérem podají ruce, pak ale Trump na poslední chvíli uhnul. Ostatně i pozdravy dalších účastníků byly dost kostrbaté.

 
Uplavala, guvernére. Trump řešil problém s podáním rukou

Trump do Arizony zavítal tento týden v rámci návštěvy továrny na výrobu ochranných pomůcek. Po příletu do Phoenixu však došlo k menšímu nedorozumění, když si chtěl prezident podat ruku s arizonským guvernérem. Vzhledem k pandemii koronaviru se však nedoporučuje, aby si lidé podávali ruce. Místo toho mají volit jiný způsob společenského gesta. A to si na poslední chvíli nejspíš uvědomila i americká hlava státu.

Ačkoliv k Duceymu přistupoval Trump s nataženou rukou a guvernér už se chystal mu pozdrav oplatit, na poslední chvíli stáhl prezident ruku pryč, až to vypadalo, že si s Duceyem zahrál oblíbenou dětskou hru „uplavala”.

Oba muži však vzali situaci s nadhledem a pozdrav vyřešili nakonec poplácáním po ramenou. Ani další účastníci setkání si tak úplně nevěděli rady. Úsměvná situace se nakonec vyřešila již tradičním „plácnutím” lokty.

Jak už Trump prohlásil v minulosti, k ochranným pomůckám má dost vlažný vztah. Nošení roušek nikomu nenakazuje a sám ho dodržovat nebude, jak se nechal na začátku dubna slyšet.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků