Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Najděte si sexuálního partnera, nabádá ústav nezadané občany

Už téměř dva měsíce trvající karanténa probíhá aktuálně v Nizozemsku. Tamní Národní ústav pro veřejné zdraví (RIVM) nyní vydal „příručku“ pro nezadané lidi. Doporučuje jim vhodný styl sexuálního života, informoval server BBC.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Najděte si sexuálního partnera, nabádá ústav nezadané občany

Zatímco doporučení pro společné domácnosti byla celá řada, ozývaly se nezadaní lidé, kteří po nějaké té radě toužili také. Nyní se díky RIVM dočkali. Národní ústav doporučuje single obyvatelům, aby si našli „sexuálního partnera“, jelikož je jasné, že i oni potřebují nějakou formu sociálního kontaktu, kterého se jim v izolaci nedostává.

Příručka však jedním dechem dodává, že by se lidé měli vyhnout kontaktu s nemocnými lidmi, což by mohlo vést k šíření nákazy. „Pokud si takového partnera najdete, diskutujte o tom, kolik dalších lidí budete vídat. Čím více takových lidí bude, tím větší je šance na šíření nákazy,“ varuje ústav.

RIVM rovněž vydalo doporučení pro osoby, jejichž partneři prodělali covid-19. „Nemějte pohlavní styk s partnerem, pokud musel být v izolaci kvůli nákaze novým koronavirem. Uvažujte nad tím, že sex je možné mít i na dálku,“ nabádá ústav a zmiňuje například erotické fotografie či společnou masturbaci.

Vir se objevil v semeni nakažených

Zda je covid-19 sexuálně přenosný, zatím nebylo potvrzeno, ale ani vyvráceno. Studie čínských vědců ovšem naznačuje možnost, že by varlata mohla sloužit jako místo, kde může virus přežívat, i když se tam nemnoží. Kdyby tam přežíval delší dobu, mohlo by se stát, že by se při pohlavním styku mohl přenést na partnera.

Záleží, zda byl v semeni přítomný přímo virus, nebo jen jeho RNA. Otázkou také je, jak dlouho tam může přežívat. Vzhledem k tomu, jak snadno se přenáší kapénkami, by při epidemii nehrála možnost sexuálního přenosu velkou roli. Něco jiného by ale bylo, kdyby tam přetrvával dlouho.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků