Apple prý o snížení objednávek na iPhone 5C pro čtvrté čtvrtletí informoval dva tchajwanské dodavatele, společnosti Pegatron Corporation a Hon Hai Precision Industry. Firmě Pegatron prý sdělil, že objednávky na levnější iPhone na poslední kvartál sníží o méně než pětinu. V případě Hon Hai prý půjde o třetinové snížení.

Nový iPhone 5C

FOTO: Apple

Pegatron je podle analytiků hlavním výrobcem nových telefonů. Firma dává dohromady zhruba dvě třetiny těchto zařízení, v Hon Hai Precision Industry vzniká zbytek.

Základní model 5C nabízí nižší cenu než předchůdci, plastovou konstrukci a k dispozici je v několika různých barevných provedeních. I přes nižší cenu se přitom novinka nemusí stydět za svou hardwarovou výbavu, která víceméně odpovídá dosavadní vlajkové lodi s pořadovým číslem pět. [celá zpráva]

Apple iPhone 5C je skutečně levnější, ale rozhodně není levný.Neil Mawston, ředitel výzkumné společnosti Strategy Analytics

Pro řadu analytiků je ale iPhone 5C velkým zklamáním, protože očekávali, že jeho cena bude ještě nižší. „Apple iPhone 5C je skutečně levnější, ale rozhodně není levný,“ prohlásil Neil Mawston, ředitel výzkumné společnosti Strategy Analytics. A podle něj není vhodně nastavená ani cena vlajkového modelu 5S. „Je zase dražší než loni,“ konstatoval.

V sousedním Německu se model 5C nabízí od 599 eur (15 000 Kč) a verze 5S od 699 eur (18 000 Kč) - podobné by měly být i ceny v Česku. Řada zahraničních zdrojů přitom ještě před odhalením přístrojů uváděla, že model iPhone 5C bude ještě výrazně levnější – počítalo se s cenou 399 eur (10 000 Kč). I tak je ale plastová novinka nejlevnějším novým iPhonem, který kdy Apple uvedl na trh.

Video

Výkonný iPhone 5S

Zdroj: Apple

ČTĚTE TAKÉ:
Stovky lidí ve frontách i cenová válka. Apple začal prodávat nové iPhony
Fronty na nové iPhony se tvoří už týden před zahájením prodeje
Apple odhalil nejvýkonnější mobil na planetě a nejlevnější iPhone všech dob
Čeští prodejci nabízejí nové iPhony. Plastový model stojí 14 000 korun
Volání i SMS zadarmo. Apple uvolnil nový systém pro iPhony a iPady
Zájem o iOS 7 je obrovský, servery Applu nápor uživatelů nezvládaly