Hlavní obsah

Únor byl příliš optimistický, PlayStation 5 dorazí až v květnu

Další hořkou pilulku musí spolknout zákazníci, na které se nedostalo v první vlně při objednávkách PlayStationu 5. Jak se nyní ukazuje, na všechny zájemce se nedostane ani v únoru, kdy by měla do Česka dorazit další várka nových konzolí od Sony. Někteří prodejci již nyní upozorňují zákazníky, že se mohou dočkat až v květnu příštího roku.

Únor byl příliš optimistický, PlayStation 5 dorazí až v květnu

O tom, že poptávka po nových konzolích výrazně převyšuje nabídku, není žádných pochyb. Prodej sice oficiálně odstartoval teprve tento týden ve čtvrtek, ale z PlayStationu 5 se mohou radovat pouze uživatelé, kteří si jej objednali mezi prvními v rámci předobjednávek hned zkraje září.

Podle prvních informací to vypadalo, že na další zákazníky se dostane až v únoru. Nyní se ale ukázalo, že zájem je skutečně tak vysoký, že ani zkraje příštího roku nemusí být odbaveni všichni zájemci.

Například herní obchod Xzone své zákazníky již informuje, že objednávky mohou být vyřízeny až v průběhu května. „Samozřejmě stále platí, že konzole bude do obchodů putovat po várkách a včasná objednávka bude odbavena dříve. Květen je pouze náš odhad, kdy by konzole mohla být dostupná pro všechny,“ stojí v prohlášení podniku.

PlayStation 5 je nedostupný samozřejmě i v dalších obchodech. „Bohužel, i přes obrovské množství kusů, které jsme přijali na náš sklad, nedokážeme pokrýt současnou poptávku. Snad se situace brzy zlepší a nové konzole budeme mít pro všechny,“ prohlásili zástupci obchodu JRC Czech na Facebooku.

Ovladač DualSense

Foto: archív výrobce

„Z první várky konzolí se dostane přibližně na 15 procent zákazníků, zbytek předobjednávek musí počkat na později. Nejbližší zásilka dorazí v prosinci, ale i ta je beznadějně vyprodaná. Skladem budou tyto konzole nejdříve v první třetině, spíše však první polovině roku,” prohlásil Tomáš Pilský, obchodní ředitel CZC.cz.

V případě Sony konzolí jsou podle něj vyprodané oba typy, většina zákazníků však dává přednost variantě s diskovou mechanikou před digitální edicí.

Jak je z řádků výše patrné, PlayStation 5 se nabízí ve dvou různých provedeních. Standardní pětka vyjde případné zájemce na 13 490 Kč, verze bez mechaniky zvaná Digital Edition pak 10 790 Kč.

PlayStation 5

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků