Hlavní obsah
 

Microsoft vyfoukl Applu prvenství, velká sluchátka ukázal první

V kuloárech se již nějakou dobu šeptá o tom, že společnost Apple se chystá uvést na trh velká náhlavní sluchátka. Konkurenční Microsoft byl však rychlejší a svůj vlastní model zvaný Headphones 2 ukázal jako první.

 
Microsoft vyfoukl Applu prvenství, velká sluchátka ukázal první

Hned na úvod se sluší připomenout, že co se výroby sluchátek týče, není Microsoft žádný začátečník. Na zahraničních trzích se snaží uspět například s bezdrátovými špunty Surface Earbuds, které se kromě celé řady pokročilých technologií chlubí také velmi netradičním designem.

Sluchátka mají na svém konci rozměrný kruh, který zaplní prakticky celý ušní otvor – a i z dálky je při nošení nepřehlédnutelný. Toto netradiční designové řešení má ale své praktické využití. Jednak jsou sluchátka díky tvaru konstrukce schopna lépe odfiltrovat nežádoucí ruchy okolí, jednak placatá část slouží k ovládání. Jde totiž o dotykovou plochu, která je schopna rozeznat různá gesta.

Microsoft Headphones 2

Foto: archív výrobce

Surface Earbuds se v zahraničí nabízí v přepočtu za 5100 Kč. Jde o přímého konkurenta pro sluchátka Apple AirPods a AirPods Pro, které se podle varianty nabízí v tuzemských obchodech od 4790 Kč do 7290 Kč.

V nabídce Applu nicméně v současnosti nalezneme pouze bezdrátové špunty, byť se již několik měsíců spekuluje o tom, že americký počítačový gigant chystá také velká náhlavní sluchátka s logem nakousnutého jablka.

V tomto ohledu má navrch Microsoft, který již velká sluchátka Headphones 2 představil. Mezi jejich hlavní přednosti má patřit velmi účinné potlačení okolního ruchu, což přijde vhod nejen na cestách. Díky kodeku aptX a dvojici 40mm měničů by nicméně měla sluchátka nabídnout také citelně vyšší kvalitu zvukové reprodukce ve srovnání s obyčejnými peckami.

Na jedno nabití vydrží novinka pracovat až 20 hodin, přičemž s vypnutým potlačením okolního ruchu by výdrž měla být ještě citelně vyšší. Nabíjení je zprostředkováno USB-C konektorem.

Cena modelu Headphones 2 činí v Americe 250 dolarů, tedy necelých 6300 Kč. Kdy a za jakou cenu se tato novinka bude nabízet v tuzemských obchodech, není zatím jasné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků