Hlavní obsah
Logo Google na obchodě v Los Angeles Foto: Lucy Nicholson, Reuters

Ruský soud pokutoval Google kvůli zakázanému obsahu. Opět

Ruský soud ve středu vyměřil americké internetové společnosti Google pokutu 6,5 milionu rublů (zhruba dva miliony Kč). Důvodem jsou další dva případy, kdy firma nesmazala z pohledu ruských úřadů zakázaný obsah. Informovala o tom agentura TASS.

Logo Google na obchodě v Los Angeles Foto: Lucy Nicholson, Reuters
Ruský soud pokutoval Google kvůli zakázanému obsahu. Opět

Moskva v posledních měsících podniká kroky k regulaci a omezení síly sociálních médií a velkých technologických společností. Vyměřuje pokuty za neodstraňování v Rusku nezákonného obsahu z webových platforem a zároveň se snaží přimět zahraniční technologické podniky, aby v Rusku otevřely své kanceláře.

Celková hodnota pokut, které společnosti Google vyměřily ruské soudy, se již podle agentury TASS vyšplhala na 39 milionů rublů (téměř 12 milionů Kč). Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor dnes navíc firmě pohrozil, že v Rusku zablokuje její platformu YouTube, pokud nezruší omezení uvalená na kanály ruské státní televize RT.

Platforma YouTube v úterý kvůli dezinformacím o pandemii nemoci covid-19 zablokovala dva německojazyčné kanály televize RT, považované za nástroj propagandy Kremlu. Podle úřadu to znamená cenzuru ruských médií.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků