Hlavní obsah
Logo čínského výrobce počítačů Lenovo Foto: Gleb Garanich, Reuters

Koronavirus tvrdě dopadl na Lenovo, zisk klesl o dvě třetiny

Čínská společnost Lenovo Group, která je největším výrobcem osobních počítačů na světě, kvůli potížím souvisejícím s koronavirovou krizí zaznamenala prudký pokles čtvrtletního zisku. Firma oznámila, že její čistý zisk se ve čtvrtém finančním čtvrtletí propadl o 64 procent na 43 milionů dolarů (1,1 miliardy Kč).

Logo čínského výrobce počítačů Lenovo Foto: Gleb Garanich, Reuters
Koronavirus tvrdě dopadl na Lenovo, zisk klesl o dvě třetiny

Čtvrtletní zisk navíc překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu společnosti Refinitiv odhadovali na 7,5 milionu dolarů. Tržby Lenova ve čtvrtletí, které skončilo v březnu, klesly téměř o deset procent na 10,6 miliardy dolarů (265,9 miliardy Kč).

Lenovo bylo v rámci boje proti koronaviru nuceno uzavírat své továrny, včetně velkého závodu v čínském městě Wu-chan, odkud se virus na konci loňského roku začal šířit. Předseda správní rady Jang Jüan-čching agentuře Reuters sdělil, že firma už výrobu v Číně plně obnovila. Předpověděl, že aktivity v oblasti osobních počítačů, chytrých elektronických zařízení a datových center vykážou v nynějším čtvrtletí růst tržeb, protože čím dál více lidí trvale pracuje z domova.

"Tento trend nevede jen k růstu u osobních počítačů a chytrých zařízení, ale také u datových center a infrastruktury podporující rychlejší sítě," uvedla firma k rostoucímu využívání práce z domova.

Podnik měl podle výzkumné společnosti Gartner v prvních třech měsících letošního roku na světovém trhu s osobními počítači podíl 24,4 procenta. Za ním následovali američtí konkurenti HP (21,5 procenta) a Dell (19,7 procenta).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků