Hlavní obsah
Vlaky při výluce pojedou pouze v úsecích Letňany–Hlavní nádraží a Pražského povstání–Háje. Foto: ČTK

V pražské MHD se v létě prodlouží intervaly. A chystá se výluka na metru C

V pražské MHD bude v létě omezen večerní a noční provoz a u autobusů také provoz mimo špičku a o víkendech. Prodlouženy budou intervaly a zrušeny některé linky. Trasu metra C čeká výluka kvůli opravám. Uvedl to Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která pražskou MHD organizuje. Změny se nebudou týkat pouze vlaků zařazených do pražské integrované dopravy (PID).

Vlaky při výluce pojedou pouze v úsecích Letňany–Hlavní nádraží a Pražského povstání–Háje. Foto: ČTK
V pražské MHD se v létě prodlouží intervaly. A chystá se výluka na metru C

V metru budou prodlouženy intervaly o deset až 45 sekund. O víkendech a svátcích pojedou soupravy na všech linkách v intervalu 7,5 minuty. Večer pojede metro místo po 7,5 min. každých 10 minut. To bude platit dříve než obvykle – už po 21:00.

Na lince C bude dopravní podnik (DPP) od soboty 4. do neděle 12. července vyměňovat pražce. Vlaky pojedou pouze v úseku Letňany–Hlavní nádraží a mezi stanicemi Pražského povstání a Háje. V uzavřeném úseku Hlavní nádraží–Pražského povstání zavede DPP náhradní autobusovou linku XC.

U většiny tramvajových linek budou v ranní špičce prodlouženy intervaly z osmi na deset minut a kolem poledne z deseti na 12 minut. V odpolední špičce budou dál platit intervaly z června. U páteřních linek 9, 17 a 22 se interval v ranní špičce změní ze čtyř na pět minut a kolem poledne z pěti na šest minut.

Na všech linkách bude prodloužen večerní interval z 15 na 20 minut, a to již po 21. hodině. Páteřní linky pojedou večer místo po 7,5 min. po deseti minutách. Noční linky budou mít denně interval 30 minut.

U tramvají číslo 2 a 15 bude obnoven večerní provoz po 22:30 a od 13. července budou na linku 15 opět nasazeny soupravy nebo kloubové tramvaje. Naopak zrušen bude provoz linek číslo 13, 21 a 23, a to kvůli poklesu turistického ruchu.

„Provoz městských autobusových linek bude omezen v rozsahu srovnatelném s loňskými prázdninami. Mírně větší počet linek bude mít sjednocené intervaly v ranní a odpolední špičce na deset minut či prodloužené intervaly v pracovní dny kolem poledne a o víkendech z 15 na 20 minut,“ uvedl Drápal.

Řada autobusových linek bude mít večer prodloužený interval z 15 na 20 minut. Stane se tak již po 21:00. Noční linky pojedou denně po 30 minutách.

O víkendech a svátcích nepojede linka 143, omezen bude provoz na lince 168 a linka 196 bude celotýdenně provozována pouze mezi Smíchovským nádražím a Kačerovem. Kvůli poklesu počtu turistů bude omezen provoz na linkách 100 a 119 na letiště a nepojede ani linka AE.

Vlakové linky v rámci PID pojedou o letních prázdninách podle platných jízdních řádů. Pokračovat budou omezení provozu kvůli modernizaci trati mezi Vršovicemi a Hostivaří, Radotínem a Dobřichovicemi a v první polovině července rovněž na trati z Masarykova nádraží směrem na Kladno.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků