Hlavní obsah
Slovenský premiér Igor Matovič Foto: Radovan Stoklasa, Reuters

Slováci mohou požádat o odklad splátek úvěrů až o devět měsíců

Slovensko umožní občanům, malým a středním podnikům odklad splátek úvěrů až o devět měsíců. Po pátečním jednání s bankovní asociací to oznámil slovenský ministr financí Eduard Heger (OLaNO).

Slovenský premiér Igor Matovič Foto: Radovan Stoklasa, Reuters
Slováci mohou požádat o odklad splátek úvěrů až o devět měsíců

Možnost odkladu splátek úvěrů se týká také osob samostatně výdělečně činných (OSVČ). „Celý proces bude velmi jednoduchý, stačí elektronicky vyplnit jeden krátký formulář,“ uvedl ministr. „Je důležité říci, že lidé při odkladu nebudou registrováni jako neplatiči. To je asi to nejzávažnější, co zajímalo množství lidí,“ dodal Heger.

Občané, OSVČ, malé i střední podniky si mohou splátky z období pandemie přesunout na závěr všech svých splátek a tím prodloužit termín splácení úvěru. „To je jedna z možností, pro kterou se klient banky může rozhodnout. Pokud chce dodržet termín ukončení splácení úvěru, může si klient splátky navýšit,“ řekl Heger.

Premiér Igor Matovič (OLaNO) dodal, že řešení odkladu splátek pro velké firmy budou představitelé vlády a bankovního sektoru hledat na dalším společném jednání začátkem příštího týdne.

Šéf resortu financí chce v krátké době představit rovněž řešení, aby se zvýšil limit bezkontaktní platby ze současných 20 na 50 eur. „Aby se lidé nemuseli dotýkat terminálů, jako je tomu při zadávání PIN. Tímto způsobem budou více chráněni před šířením nákazy,“ zdůraznil Heger.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků