Hlavní obsah
Ruský prezident Vladimir Putin Foto: Mikhail Klimentyev/RIA Novosti/Kremlin, Reuters

Rusko láká investory zpět, Putin jim slibuje výhody

Rusko má nadále zájem o zahraniční investice a stojí o pokračování spolupráce s Evropskou unií a Spojenými státy. Ve čtvrtek to při svém výročním projevu před politickými špičkami země řekl prezident Vladimir Putin. Investorům, které z Ruska vyhnaly sankce Západu, slíbil výhody.

Ruský prezident Vladimir Putin Foto: Mikhail Klimentyev/RIA Novosti/Kremlin, Reuters
Rusko láká investory zpět, Putin jim slibuje výhody

Zájem zahraničních investorů přislíbil šéf Kremlu podpořit například daňovými prázdninami či za určitých podmínek i vyjmutím z finančních kontrol.

Také navrhl vyhlášení amnestie na kapitál vracející se do Ruska. Lidé, kteří v jejím rámci převedou peníze zpět do Ruska, dostanou podle Putina pevné záruky, že nebudou popotahováni po úřadech, nikdo se jich nebude na nic vyptávat a nikdo je nebude za nic stíhat.

Ruské hospodářství v současné době čelí kvůli přístupu Moskvy k ukrajinské krizi západním sankcím, které brání rozsáhlým investicím. Hodnota ruského rublu se vůči západním měnám propadá na dlouhodobá minima.

Putin ve svém poselství zmínil, že Rusko si nevybralo cestu izolace a že chce se Západem i přes ukrajinskou krizi dále spolupracovat. Zmíněné sankce, kterým Moskva čelí, označil za stimul pro ruské hospodářství. Zároveň již dříve připustil, že odvetná opatření škodí, a to i západním zemím.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků