Hlavní obsah
Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 7. srpnu Foto: David Ryneš, Novinky

Benzin a nafta za týden nepatrně zlevnily

Pohonné hmoty v uplynulém týdnu dál mírně zlevnily, a drží se tak na nejnižších cenách od konce letošního dubna. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla od minulé středy o tři haléře na 32,86 koruny za litr a cena nafty o haléř na 31,98 koruny. Vyplývá to z údajů firmy CCS.

Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 7. srpnu Foto: David Ryneš, Novinky
Benzin a nafta za týden nepatrně zlevnily

Ceny pohonných hmot vytrvale klesají zhruba od přelomu května a června.
Nejdráž tankují motoristé v Praze. Litr naturalu vyjde v hlavním městě na 33,27 koruny. Stejné množství dieselu stojí v průměru 32,55 koruny.

Naopak nejnižší ceny mají pumpy na jihu Čech. Motoristé tam za litr benzinu platí v průměru 32,36 Kč. Nafta je v Jihočeském kraji za 31,38 koruny.

„Ceny pohonných hmot jsou v uplynulých týdnech 'nejstojatější' v tomto roce. Za poslední měsíc se změnily jen minimálně, benzín zlevnil o šestnáct haléřů na litr, nafta pak o třináct,” upozornil ekonom Czech Fund Lukáš Kovanda. Nyní odhaduje, že v srpnu mohou ceny pohonných hmot dál mírně klesnout díky poklesu cen ropy.

„Řidiči se zdražování obávat nemusí. Může za to překotný vývoj na světových trzích v uplynulých dnech. Houstnoucí strach mezinárodních investorů z táhlé nejen obchodní, ale také měnové války mezi Spojenými státy a Čínou je vede k přeskupování investic. Zbavují se těch rizikovějších, investují naopak do takzvaných bezpečných útočišť (například do zlata). Ropa je obětí tohoto jejich jednání. Její cena se ve středu propadla nejníže od počátku letošního roku,” dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků