Hlavní obsah
Prezident Miloš Zeman Foto: Jan Handrejch, Právo

Zeman podepsal zavedení elektronických dálničních známek i snazší řešení dluhů z dětství

Prezident Miloš Zeman v úterý podepsal novelu insolvenčního zákona, která umožní využít oddlužení ve zvýhodněném režimu, který je momentálně dostupný pouze pro seniory a lidi se zdravotním hendikepem. Informoval o tom mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Prezident Miloš Zeman Foto: Jan Handrejch, Právo
Zeman podepsal zavedení elektronických dálničních známek i snazší řešení dluhů z dětství

Lidé by se peněžitých závazků z dětství mohli zbavit podle novely za tři roky, pokud budou plnit podmínky oddlužení. Zvýhodněný režim se týká lidí, u nichž alespoň dvě třetiny jejich dluhů vznikly předtím, než dovršili 18 let věku. K těmto závazkům by se připočítávalo příslušenství těchto dluhů, které přirostlo později, a také nové dluhy těchto lidí, které vznikly do 21 let věku, pokud peníze použili na splácení starších závazků. [celá zpráva]

Podpisu se dočkala i novela zákona o provozu na pozemních komunikacích zavádějící elektronické dálniční známky. [celá zpráva]

Vedle toho prezident podepsal rovněž novelu zákona o Státním pozemkovém úřadu (SPÚ), která státu umožní nabízet tržní cenu za pozemky, které bude chtít koupit kvůli udržení státní půdní rezervy.

Zeman podepsal i novelu zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením, která umožní, aby nárok na dotaci na zvláštní pomůcky mělo více lidí se zdravotním postižením.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků