Hlavní obsah
Školáci jsou už tři neděle odkázáni na domácí učení. Bez počítače a připojení to je téměř nemožné. Foto: Ludmila Žlábková, Právo

Výuka jen přes počítače? Pomozte, prosí firmy Královéhradecký kraj

Od 11. března zůstávají základní, střední i vysoké školy uzavřené, řada učitelů tak přednáší žákům přes počítač. Ten však nemá doma každý student. Královéhradecký kraj proto znovu prosí firmy, aby počítače studentům věnovaly.

Školáci jsou už tři neděle odkázáni na domácí učení. Bez počítače a připojení to je téměř nemožné. Foto: Ludmila Žlábková, Právo
Výuka jen přes počítače? Pomozte, prosí firmy Královéhradecký kraj

Ve zvláště obtížné situaci se nachází maturanti. Závěrečné zkoušky se mají konat tři týdny po znovuotevření škol, pokud k němu dojde do 1. června.

Jednou z možností je živé vysílání přednášek. Ne všichni studenti však mají doma počítač nebo rychlý internet.

„Původně jsem s žáky komunikovala jen přes chat. Být ve spojení najednou třeba s třicítkou studentů, to je jiné než videohovor s ředitelstvím. Ráda žáky zapojuji do výuky, ale teď, když chce odpovědět víc studentů najednou, to je problém. Proto je vhodnou metodou výkladová hodina,“ vysvětluje výhody on-line přednášek Michaela Křížková, učitelka ze soukromého gymnázia v Hradci Králové.

Právě v Královéhradeckém kraji už zkraje roku začal fungovat projekt, v němž mohou firmy prostřednictvím webu darujmedoskol.cz školám věnovat nepotřebné elektronické vybavení. V současné situaci je poptávka po počítačích ještě výraznější.

„Digitální technologie nyní nahrazují účast dětí a učitele ve třídě, ale školy se na současnou situaci neměly šanci připravit,“ upozornila náměstkyně hejtmana Martina Berdychová (Východočeši).

„Znovu proto oslovujeme firmy nebo fyzické osoby, aby nám pomohly a poskytly funkční techniku,“ dodala Berdychová. Letos se k této iniciativě připojily už 4 firmy. Jaké mají školy požadavky, mohou zájemci zjistit na uvedeném webu v sekci Potřebuji, kam školy sepisují svou poptávku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků