Hlavní obsah
 

Ministerstvo zdravotnictví představilo první semafor

Ministerstvo zdravotnictví v pondělí představilo první semafor. Ten označuje odlišnou barvou jednotlivé okresy v České republice, a to podle rizika nákazy koronavirem.

 
Ministerstvo zdravotnictví představilo první semafor

Okresy budou označeny jednou ze čtyř barev - bílou, zelenou, žlutou nebo červenou. Jednotlivými stupni by se pak měli hygienici řídit při vyhlašování karanténních opatření v souvislosti s covidem-19.

Podle dat představených minulý týden by většina okresů byla v nejnižším, bílém stupni rizika. Nejvyšší červený by nikde v zemi neplatil, druhý nejvyšší stupeň, tedy žlutý, by byl v Praze.

Systém bude vycházet z dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) a bude se aktualizovat každý týden na základě páteční domluvy mezi krajskými hygieniky a hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou.

Pondělní tiskové konference se kromě Rážové zúčastní také ředitelka hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová, ředitel ÚZIS Ladislav Dušek a předseda České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Vladimír Černý.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků