Hlavní obsah
Hlavní hygienička Pavla Svrčinová Foto: Jan Handrejch, Právo

Svrčinová: Ať Zeman a Fiala komunikují jen přes mikrofony

Při jmenování nového premiéra, které se má uskutečnit v neděli v Lánech, musí být splněny podmínky izolace. Ve vysílání České televize to uvedla hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Prezident Miloš Zeman, který je nakažený koronavirem, by měl podle hygieničky být v jiné místnosti než designovaný premiér Petr Fiala (ODS).

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová Foto: Jan Handrejch, Právo
Svrčinová: Ať Zeman a Fiala komunikují jen přes mikrofony

„Komunikovat by mohli přes nějaké mikrofony,“ navrhla Svrčinová.

„Podobu se mnou nikdo nekonzultoval, kromě pana ředitele KHS Středočeské kraje, který dostal žádost z prezidentské kanceláře, aby se vyjádřil k navrhovaným opatřením.”

Podle hlavní hygieničky je potřeba, aby bylo při jmenovacím ceremoniálu zaručeno úplné oddělení fyzické osoby, která je infekční, tedy prezidenta Zemana, od ostatních osob.

K prezidentovi by podle Svrčinové měli mít v současnosti přístup pouze zdravotníci a příslušníci rodiny, což Petr Fiala není.

„Doporučujeme, aby se nacházeli v rozdílných místnostech,” řekla Svrčinová.

Alternativou by mohlo být, že by se oba aktéři sice nacházeli ve stejné místnosti, ale ta by byla oddělena nějakou izolující bariérou.

„Skleněná bariéra, pokud by byla, tak by měla být úplná uzávěra jedné části místnosti od druhé části místnosti  Komunikovat by mohli třeba přes nějaké mikrofony, nebo mikroporty,” navrhla Svrčinová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků