Hlavní obsah
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) Foto: Jan Handrejch, Právo

Šlo o vyjádření v emocích, řekla k urážce premiéra Maláčová

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) ke svému výroku „to je debil” na adresu premiéra Andreje Babiše (ANO) Novinkám napsala, že šlo o vyjádření v emocích, bez kterých to někdy prostě nejde. Prioritou pro ni je nyní řešit problémy spojené s epidemií koronaviru než jeden výrok. Zda se za něj omluví, zatím neuvedla.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) Foto: Jan Handrejch, Právo
Šlo o vyjádření v emocích, řekla k urážce premiéra Maláčová

„Šlo o vyjádření v emocích. Když máte velkou zodpovědnost, tak to bez nich prostě nejde, nejsem robot,“ napsala Novinkám v SMS Maláčová.

Na dotaz, zda se chystá premiérovi omluvit, zatím nereagovala.

Předseda ČSSD Jan Hamáček rádiu Impuls řekl, že se Maláčová za svůj výrok omlouvat nemusí, protože jej pronesla tehdy, kdy považovala televizní kamery za vypnuté. Podle něj se jednalo o „podraz ze strany České televize”.

Premiér Babiš se k výroku Maláčové nevyjádřil.

Podle Maláčové je nyní prioritou vyřešit situaci kolem koronaviru. „Jsme uprostřed druhé vlny pandemie a pro mě je priorita řešit tyto bezprecedentní problémy než jeden výrok,“ dodala.

„To je debil, pardon“

Maláčová se o premiérovi nelichotivě vyjádřila po pořizování rozhovoru s Českou televizí, když si myslela, že jsou kamery vypnuté. „To je bordel, co ten Babiš udělal. A teďkon to všichni musíme slíznout. To je debil, pardon, s prominutím,“ prohlásila.

Mezi Maláčovou a Babišem je přitom napětí dlouhodobě. Premiér ji zkritizoval například v květnovém rozhovoru pro Právo. Tehdy uvedl, že se Maláčová během jarní fáze koronavirové krize chovala nekolegiálně.

„Příště se na vás vyse*em”

Zároveň to ale také není ani první slovní přestřelka mezi vládními špičkami. Šéfka státní kasy Alena Schillerová (za ANO) se zase do povědomí dostala svým výrokem „příště se na vás vyse*em“ na adresu ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). Vzápětí se šla omluvit.

Schillerová to uvedla v květnu ve Sněmovně. Spor se tehdy týkal jednání o kompenzacích obcím za spolufinancování bonusu pro podnikatele.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků