Hlavní obsah
Robert Plaga Foto: ČTK

Přijímací zkoušky na vysoké školy budou 15 dní po jejich otevření

Přijímací zkoušky na vysoké školy se budou konat v prezenční podobě 15 dní po znovuotevření škol. Ty je ale budou moci zorganizovat i na dálku. Vládní novelu v pátek schválili senátoři. Nyní poputuje na stůl prezidenta.

Robert Plaga Foto: ČTK
Přijímací zkoušky na vysoké školy budou 15 dní po jejich otevření

„Návrh zákona je bezproblémový. Řeší věci, které je potřeba v této chvíli vyřešit,” pochválil novelu senátor Václav Hampl (zvolen za KDU-ČSL).

Termíny přijímacích zkoušek si každá škola určuje sama. Doposud ale platilo, že vysoké školy musí termíny oznámit alespoň s čtyřměsíčním předstihem. Nyní se uchazeči mohou dozvědět o zkouškách pouze 15 dní předem.

Přijatí uchazeči budou pak moci dodat dodatečně maturitní vysvědčení, a to 45 dnů po zápisu na vysokou školu. Doposud totiž není jasné, kdy se budou konat maturitní zkoušky. Podle dříve přijaté novely by se měly konat 21 dní po znovuotevření středních škol.

Zkoušky on-line 

Podle této novely z pera ministra školství Roberta Plagy (ANO) by měly mít vysoké školy možnost organizovat přijímací zkoušky i na dálku. On-line formou by se pak měly konat i státní závěrečné zkoušky a obhajoby disertačních prací.

Pokud by se státnice nemohly uskutečnit na dálku, mělo by to být  po otevření škol. Školy navíc budou mít možnost akademický rok prodloužit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků