Hlavní obsah
Jaroslav Kubera 18. ledna 2018 na kongresu ODS Foto: Jakub Poláček/CNC, Profimedia.cz

Poslední Kuberův projev: Bez šály jsem mrtvý, vtipkoval

Ještě v sobotu překypoval Jaroslav Kubera na kongresu ODS energií. V zákulisí chodil mezi delegáty, sršel vtipem a samozřejmě neustále pokuřoval. Legraci z jeho zlozvyku si dělal v hlavním projevu předseda Petr Fiala i moderátorka, poslankyně Jana Černochová.

Jaroslav Kubera 18. ledna 2018 na kongresu ODS Foto: Jakub Poláček/CNC, Profimedia.cz
Poslední Kuberův projev: Bez šály jsem mrtvý, vtipkoval

Po volbě místopředsedů přednesl Kubera před delegáty projev, který byl zároveň jeho posledním veřejným vystoupením. Kubera přeskakoval z tématu na téma, prošpikoval ho i typickým humorem. Z některých vět dnes mrazí.

Předseda Senátu živě! Poslechněte si Jaroslava Kuberu #KongresODS

Zveřejnil(a) ODS - Občanská demokratická strana dne Sobota 18. ledna 2020

„Nachodil jsem tady na kongresu 9885 kroků, což je sedm a půl kilometru. Bohužel mi zřejmě opět vyhřezne plotna, ale já to nějak přežiju,“ vtipkoval Kubera. „Kdybych neměl tady tu šálu, tak už jsem mrtvý,“ řekl. Byla mu prý totiž zima.

V proslovu se Kubera znovu zastával svého oblíbeného kouření, už poněkolikáté si střílel z ekologické aktivistky Grety Thunbergové a zpochybňoval globální oteplení, ale také burcoval kolegy z ODS.

„Jistě jste zaslechli takové ty hlášky ze zákulisí, že s Petrem Fialou vlastně víc než 15 procent nedostaneme. Já tu větu řeknu celou. Jen s Petrem Fialou 15 procent nepřesáhneme. Musíme je přesáhnout s vámi,“ řekl delegátům.

„Stačí vyrazit do regionů, méně se věnovat Twitteru, Facebooku a mluvit s lidmi z očí do očí. Ne Facebook, ne Twitter, ale osobní styk s lidmi, vysvětlování věcí, aby nevěřili tomu, co řekne pan premiér,“ doporučoval ve svém posledním projevu Kubera.

Jaroslav Kubera zemřel náhle v pondělí dopoledne, bylo mu 72 let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků