Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Pacientka zatajila kontakt s nakaženým. Lékaři i sestry z Prachatic mají karanténu

Pět lékařů a přes třicet sester z jednotky intenzivní péče a interny prachatické nemocnice musí do domácí karantény. Dvě pacientky z jedné vesnice totiž zdravotníkům zatajily, že měly kontakt s na koronavirus pozitivně testovanými lidmi. Testy u nich poté prokázaly stejné onemocnění.

Ilustrační foto Foto: Kateřina Šulová, ČTK
Pacientka zatajila kontakt s nakaženým. Lékaři i sestry z Prachatic mají karanténu

Právu to potvrdil ředitel prachatické nemocnice Michal Čarvaš. „První pacientka ležela v nemocnici od čtvrtka do pondělí a fakt, že se setkala s pozitivně testovanou osobou, nám zatajila. Původně jsme jí léčili na průjem. Včera nám tak u ní vyšel pozitivní test a nyní se potvrdil i u druhé pacientky,“ uvedl Čarvaš.

O karanténě v prachatické nemocnici informoval jako první server idnes.cz. Čarvaš dále uvedl, že nyní musela nemocnice připravit do konce týdne nové služby, protože přes třicet lidí nemůže do práce. Obává se také, že se nakazili i další pacienti.

„Je to opravdu složitá situace, protože všechny, kteří museli do karantény, budeme v práci postrádat. Rozepsali jsme služby dokonce týdne a lékaři i sestry, kteří se s nakaženými pacientkami na zmíněných odděleních nesetkali, budou opravdu hodně vytížení. Karanténa se týká hned dvou týmů,“ zdůraznil Čarvaš.

Nabádá proto všechny pacienty, aby v případě zdravotních problémů lékařům poctivě hlásili, zda se setkali s někým, kdo mohl být pozitivně testovaný na Covid - 19, nebo byl v karanténě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků