Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo

Ostrava láká turisty na slevovou kartu

Velkou mediální kampaň na podporu turismu spouští v pondělí 6. července město Ostrava. Důvodem je to, že kvůli koronavirové epidemii přijde jen v červenci až o 100 tisíc turistů, kteří by dorazili na hudební festivaly, jako je Colours of Ostrava či Beats for love. Ty však organizátoři museli zrušit.

Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo
Ostrava láká turisty na slevovou kartu

„Kampaň je zaměřena speciálně na dvě odvětví, které nejvíce zasáhla pandemie, a to na cestovní ruch a pohostinství. Přilákat turisty má slevová karta nazvaná Ostravacard. Fungovat bude pro turisty, kteří se ubytují v ostravských hotelech déle než dvě noci. Karta jim umožní čerpat slevy u různých ostravských atrakcí či v restauracích a hospůdkách. Bude platit po celou dobu jejich pobytu,“ uvedl Jan Šumbera, jednatel společnosti Černá louka, která má projekt na starosti.

Karty ubytovaným návštěvníkům předají už v pátek 3. července recepční v ostravských hotelích zároveň s informačními brožurami. Hosté si vyberou zajímavá místa k návštěvě, kde jim po předložení karty automaticky poskytnou slevu na vstupné nejméně ve výši 20 procent, někde až 50 procent. Slevy na stravovací služby se pohybují kolem 10 procent.

„Do projektu se už přihlásili provozovatelé atraktivních ostravských turistických cílů i známé gastronomické provozovny. Jde například od vybrané expozice Dolní oblasti Vítkovice, Landek Park, zoologickou zahradu, Ostravské muzeum, Slezskoostravský hrad, dinopark či vyhlídkovou věž Nové radnice. Přihlásila se i hospůdka Ostravarna sídlící v památkově chráněné Jubilejní kolonii či Radegastovna z centra města. Postupně přibývají cukrárny a kavárny,“ popisoval Šumbera.

Ostravský primátor Tomáš Macura (ANO) věří, že projekt zvedne zájem turistů o Ostravu. „Doufám, že je naše kampaň inspiruje třeba k prodloužení pobytu. Pokud se karta osvědčí, tak ji chceme využívat i v následujících letech,“ uvedl primátor s tím, že nyní bude záležet i na samotných provozovatelích služeb, zda předloží návštěvníkům kvalitní ubytování a zajímavou gastronomii. „Aby lidé mohli Ostravu doporučovat dál.“

Marketingová kampaň na podporu turismu nazvaná Žil Verne v Ostravě? cílí hlavně na obyvatele Prahy, Brna, Libereckého, Plzeňského a Středočeského kraje, kteří pro dojezd do města mohou využít přímé vlakové spoje. Její vizuály se od začátku července budou objevovat v online komunikačních kanálech, v tisku i magazínech.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků