Hlavní obsah
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Místo peněz za zrušené festivaly dostanou lidé poukaz, rozhodl Senát

Lidé, kteří si v předprodeji zakoupili vstupenky na letní festivaly, dostanou místo peněz poukaz. Ten budou moci uplatnit až do 31. října 2021. Změnu ve středu schválil Senát, nyní ji dostane k podpisu prezident.

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) Foto: Kateřina Šulová, ČTK
Místo peněz za zrušené festivaly dostanou lidé poukaz, rozhodl Senát

„I v oblasti kultury je potřeba reagovat na tuto mimořádnou situaci. Řada pořadatelů není schopna hradit vstupné a zbankrotovala by,” představil zákon na plénu v Senátu ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Lidé, kteří si již v předprodeji zakoupili lístky na festivaly, dostanou místo peněz poukazy. Ty budou moci uplatnit až do 31. října 2021. „Pokud tato lhůta uplyne, mohou dostat peníze zpátky,” upřesnil ministr.

Od 11. května se mohou na veřejnosti konat akce do 100 osob. Za specifických podmínek otevřela například kina, divadla, muzea, galerie či koncertní sály.

Ministr zdravotnictví Vojtěch Adam (za ANO) minulý týden avizoval, že by se mohly od 25. května konat akce do 500 osob. „Tisícihlavé akce se konat nebudou. Nebudou festivaly, to je jistota,” zdůvodnil Zaorálek nutnost zákona.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků