Hlavní obsah
 

Ministr Prymula k vývoji epidemie

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) se v pátek vyjádřil k aktuálnímu vývoji epidemie koronaviru. Za čtvrtek počet nakažených znovu přesáhl dosavadní čísla: 9721 potvrzených případů nákazy je nejvíc od začátku pandemie. Šíření nákazy se přitom nedaří mírnit ani přes platící nouzová opatření.

 
Ministr Prymula k vývoji epidemie

Ministr uvedl, že další opatření nyní přijímána nebudou. K dotazu na zavedení povinného nošení roušek venku uvedl, že jde o opatření, o němž se případně může uvažovat.

Prymula se ve čtvrtek obrátil na veřejnost s výzvou, aby lidé pokud možno zůstali doma. Toto doporučení o osobní uzávěře a omezení kontaktů zopakoval i v pátek s tím, že prioritami je zastavit nárůst nových případů a zajistit kapacity nemocniční péče.

Vláda se začala připravovat na příliv dalších pacientů, jejichž počet by mohl zahltit přetížené zdravotníky. V pražských Letňanech má v areálu výstaviště postavit armáda polní nemocnici s kapacitou 500 lůžek. Další kapacity by měly vznikat i na dalších místech.

Podle Prymuly je s polní nemocnicí v Letňanech počítáno coby se zálohou, která nemusí být nutně využita. V případě skokového nárůstu případů by mohla být využita pro hospitalizaci pacientů s lehčím průběhem onemocnění.

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek označil počty nových případů za katastrofální. Ve čtvrtek testy odhalily 9721 nových nakažených. Počet hospitalizovaných dosáhl čísla 2920. V souvislosti s covidem-19 zemřelo 1230 osob. S nákazou se aktuálně potýká 84 430 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků