Hlavní obsah
Šéf KSČM Vojtěch Filip na jednání Poslanecké sněmovny Foto: Jan Handrejch, Právo

KSČM chce potrápit Babišovu vládu, nevidí důvod pro další prodlužování nouzového stavu

Komunisté nevidí důvod pro další prodloužení nouzového stavu. Vláda nesplnila podmínky KSČM pro předchozí hlasování ve Sněmovně, strana tedy neuvažuje o definování nových, za kterých by žádost vlády mohla podpořit. Na tiskové konferenci ve Sněmovně to po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) řekl předseda KSČM Vojtěch Filip.

Šéf KSČM Vojtěch Filip na jednání Poslanecké sněmovny Foto: Jan Handrejch, Právo
KSČM chce potrápit Babišovu vládu, nevidí důvod pro další prodlužování nouzového stavu

„Nevidíme důvody pro další prodlužování nouzového stavu. Vláda nepřijala žádné opatření, která by umožnila, aby mohli občané realizovat některé potřeby. Jedná se zejména o nástup dětí do škol a návštěvy zimních středisek,” sdělil Filip.

Finální rozhodnutí bude na výkonném výboru, který zasedne v pátek. „Setrval jsem na stanovisku, které bude projednávat výkonný výbor v pátek, s tím, že dostatečně dopředu oznamuji předsedovi a místopředsedovi vlády, že ten náš souhlas nemohou v příštím týdnu, pokud se na tom shodne náš výkonný výbor, očekávat," uvedl Filip.

Hamáček následně uvedl, že očekává další jednání s komunisty i dalšími stranami. Kdyby nouzový stav nebyl prodloužen, byla by to podle něj katastrofa. Nouzový stav aktuálně platí do 14. února.

„Pan Filip nás informoval, že nemá zatím hlasy KSČM na podporu prodloužení nouzového stavu. Očekávám, že se bude ještě jednat, jednat budeme i s dalšími politickými stranami,” uvedl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků