Hlavní obsah
Lubomír Zaorálek Foto: ČTK

Festivaly letos určitě nebudou, oznámila vláda

Letní velké festivaly se letos konat nebudou. Ve čtvrtek to schválila vláda premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD) je rozhodnutí definitivní.

Lubomír Zaorálek Foto: ČTK
Festivaly letos určitě nebudou, oznámila vláda

„Po dohodě s ministrem zdravotnictví jsme se shodli na tom, že se v průběhu tohoto léta nebudou konat velké festivaly,“ sdělil ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).

„Budeme se samozřejmě bavit, co bude v létě možné. To vám ale teď neřekne nikdo z nás, protože to bude věcí toho, jak se vyhodnotí první krok (účast 100 lidí)," řekl Zaorálek.

Podle něho to ale měli lidé očekávat. „Už i karlovarský festival hlásil, že nebude,“ dodal Zaorálek na tiskové konferenci po jednání vlády.

Vouchery 

Ministr proto navrhuje, aby mohli pořadatelé akcí odložit platby za vstupné.  „Peníze nebudou vráceny, dotyčný ale může požádat o poukaz na akci v náhradním termínu,“ upřesnil ministr.

„Zákon bude platit až bude účinný, to bude asi v polovině května,“ dodal Zaorálek s tím, že výjimku budou mít například držitelé průkazy ZTP nebo lidé starší 65 let. Těm by pak měly být vstupenky proplacené. Platit by pak změna podle ministra měla až do 31. října 2021.

Novela teď poputuje do Poslanecké sněmovny. Pokud ji schválí, posoudí ji také senátoři a prezident.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků