Hlavní obsah

Do MHD v Praze se vrátí roušky, čeká se, až se ochladí

Do celé pražské MHD se podle hygieniků vrátí roušky - čekají jen, až tomu bude nahrávat počasí, tedy až nebude takové horko. V současnosti platí v metropoli povinnost nosit roušku jen v metru.

Do MHD v Praze se vrátí roušky, čeká se, až se ochladí

Ačkoliv se podle dílčích čtvrtečních údajů zdá, že se podařilo zastavit razantní nárůst počtu nových případů nákazy koronavirem z uplynulých dní, hygienici s opětovným povinným nošením roušek počítají. Po čtvrtečním jednání bezpečnostní rady hlavního města to uvedla ředitelka krajských hygieniků Zdeňka Jágrová.

„My určitě počítáme s tím, že k tomu přistoupíme i v tramvajích a autobusech hned, jak to klimatická situace dovolí,” uvedla hygienička, podle níž se počty komunitního šíření nákazy stále pohybují kolem úrovně 20 procent veškerých odhalených případů.

Ředitelka pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová

Foto: Milan Malíček, Právo

Roušky jsou podle ní vhodným prostředkem, jak v metropoli zabránit nekontrolovanému šíření, případně rozšíření nákazy mezi rizikové skupiny.

„Počet hlášených onemocnění v minulém týdnu byl velmi vysoký,” konstatovala Jágrová.

„Je třeba se chovat obezřetně, dodržovat odstup, nosit roušku, obzvlášť pro osoby, které jsou rizikové. Už od 10. července jsme přistoupili k pokynu nošení roušek v metru, následně jsme přistoupili k nošení roušek ve vnitřních prostorách a pokud se v pondělí bude situace vyvíjet nepříznivým směrem, doplníme nošení roušek i v ostatních veřejných prostorách,” uvedla hygienička.

Zástupci Prahy tvrdí, že některá kritéria semaforu, který bude od příštího týdne ukazovat rizika v rámci okresů ČR, jsou subjektivní. S tímto poznatkem hodlají konfrontovat i ministerstvo zdravotnictví.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků