Hlavní obsah
Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Foto: Radek Plavecký, Právo

Článek byl pravdivý, zastrašujete, reaguje vydavatelství na Jermanovou

Proti údajnému nátlaku a zastrašování ze strany středočeského hejtmanství, které vyústilo v podání trestního oznámení, se ohradila společnost A11, která vydává list Náš region. V něm vyšel článek s otevřeným dopisem záchranářky, která hejtmance Jaroslavě Pokorné Jermanové popsala nedostatek ochranných pomůcek, s nímž se ona i její kolegové měli potýkat.

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Foto: Radek Plavecký, Právo
Článek byl pravdivý, zastrašujete, reaguje vydavatelství na Jermanovou

Na nedostatek ochranných pomůcek si počátkem pandemie stěžovala záchranářka ze Zdib Veronika Brožová. Náš region použil její otevřený dopis. Kraj tvrdí, že záchranářka neměla pravdu, a podal trestní oznámení kvůli šíření poplašné zprávy.

Vydavatelství tvrdí, že článek se zakládal na pravdě a kraj se místo vysvětlení snaží umlčet své kritiky. To, že roušek a respirátorů byl nedostatek, potvrzuje podle vydavatelství mimo jiné hejtmančin facebookový status z 16. března, v němž pomůcky veřejně poptávala.

Potřeba ochranných pomůcek (respirátorů, roušek) je aktuální. Jste-li výrobce nebo dodavatel, pošlete případné nabídky kolegyni Lucii Barber na emailovou adresu barber@kr-s.cz. Děkuji. #osobniodpovednost

Zveřejnil(a) Jaroslava Pokorná Jermanová dne Pondělí 16. března 2020

„Vyzýváme hejtmanku Jermanovou z ANO i úřad Středočeského kraje, aby přestaly lhát a vytvářet nátlak za pomoci trestních oznámení na záchranářku Veroniku Brožovou a vydavatelství A11. Tento postup je v demokratické společnosti nepřijatelný a neakceptovatelný,“ stojí v tiskové zprávě.

Vydavatelství v ní také odmítlo tvrzení, že se kraj snažil redakci Našeho regionu kontaktovat, ale nijak nereagovala. Naopak to byl redaktor, kdo nedostal na svůj dotaz ohledně pomůcek odpověď, uvedlo vydavatelství a v prohlášení zveřejnilo snímek odeslaného e-mailu redaktora hejtmance.

Záchranářka 17. března v otevřeném dopise hejtmance napsala, že na jejím stanovišti byl jediný respirátor a tři balíčky ochranných pomůcek k infekčnímu pacientovi, roušky měli záchranáři údajně vlastní.

Kraj to odmítá. V té době bylo podle něj každé sanitní vozidlo vybaveno třemi sety pro použití při kontaktu s pacientem s podezřením na vysoce nakažlivou nákazu. Kdyby se set použil při zásahu, měl být okamžitě doplněn na stanovišti z okresního či centrálního skladu. Ochranné prostředky byly podle hejtmanství distribuovány ihned.

Po zveřejnění informací začali údajně na krajský úřad volat lidé s dotazy, zda záchranka situaci zvládne. Kraj se v souvislosti s článkem v Našem regionu rozhodl 19. března, že podá trestní oznámení.

Shrnuji jasná a ověřitelná fakta k údajnému nedostatku ochranných pomůcek, o kterém v otevřeném dopisu psala paní...

Zveřejnil(a) Jaroslava Pokorná Jermanová dne Úterý 26. května 2020

Případem se zabývají kriminalisté z odboru extremismu a terorismu. Podle mluvčího pražské policie Jana Daňka je to kvůli nouzovému stavu, kdy vyšetřování možného šíření poplašné zprávy spadalo do jejich gesce.

„Každý už dnes ví, že hejtmanka Jermanová z ANO je ta, co poslala udání za nepříjemné řeči na záchranářku v době koronaviru. Tak se jednoznačně zapíše do historie. A to jsem byl přesvědčen, že po kauzách se zneužíváním služebního vozu jejím manželem, vyšetřování Národní centrály proti organizovanému zločinu, podezřelých zakázkách na úpravu zeleně nebo opravu silnic a nebo třeba podezřelých dohodách na podivné práce za miliony ročně už své jméno více zkazit nemůže. Zastrašování záchranářky za pravdivé svědectví překonalo všechny předchozí kauzy,“ popsal postoj vydavatelství k hejtmance jeho ředitel Aleš Zavoral.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků