Hlavní obsah
 

Brněnská nemocnice dostala ivermektin pro 20 tisíc pacientů

Brněnská fakultní nemocnice u sv. Anny v úterý dostala 10 tisíc balení ivermektinu. Informaci Právu sdělil premiér Andrej Babiš (ANO). Lékaři podle něj mají o tento lék zájem a kvůli dlouhému čekání na dodávky ze zahraničí bylo nutné zajistit pro české pacienty lék rychleji.

 
Brněnská nemocnice dostala ivermektin pro 20 tisíc pacientů

„Zařídili jsme to tak, že to nakoupila nemocnice u svaté Anny, je to 10 tisíc balení pro 20 tisíc pacientů,“ sdělil Právu premiér Andrej Babiš (ANO). „Bylo to v rekordním čase, zájem o tento lék je velký,“ dodal. Právě brněnští lékaři jako jedni z mála v Česku lék nasadili na léčbu covidových pacientů už na podzim.

Z Brna se bude látka distribuovat do dalších nemocnic. Primář Michal Rezek Právu už dříve sdělil, že se mu ozvali i lékaři z jiných nemocnic, kteří by látku u pacientů s covidem-19 rádi vyzkoušeli. „Pan primář Rezek to používá a má s tím dobré výsledky,“ potvrdil premiér.

Dnešní nečekaně rychlou dodávku Právu potvrdil i primář z nemocnice u svaté Anny Michal Rezek. „Ano, teď to sem přijelo,“ potvrdil.

Dnešní dodávka deseti tisíc balení by se měla z Brna brzy dostat i k dalším lékařům. Primář Michal Rezek Právu už dříve sdělil, že se mu ozvali i lékaři z jiných nemocnic, kteří by látku u pacientů s covidem-19 vyzkoušeli.

Určitě to nebudeme brzdit a držet tady u nás
primář Michal Rezek

„Problém by ale mohl být s distribucí,“ řekl Právu. Nemocnice totiž nemají distribuční síť a samy nezajišťují rozvoz léků například do lékáren. „Tím, že je to všechno rychlé a nevědělo se, jestli balení skutečně dorazí, tak se musí vyřešit ještě postup, jak to dostat do nemocnic a k lidem,“ řekl Rezek.

Dodávka ivermektinu do nemocnice u sv. Anny v Brně

Foto: Právo

Fakultní nemocnice u svaté Anny by si podle něj mohla nechat dávky pro 500 lidí, kromě hospitalizovaných i pro ambulantní případy. „Určitě to nebudeme brzdit a držet tady u nás,“ doplnil Rezek.

Ministerstvo zdravotnictví podle premiéra pracuje na klinické studii tohoto léku. Zatím není jasné, kdy by mohly být k dispozici výsledky. Čeká se také na stanovisko SÚKL, který by nastavil u ivermektinu podmínky užití podobně jako například u monoklonálních látek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků