Hlavní obsah

Brífink ministra Vojtěcha k vývoji vakcíny

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) představí na pondělní tiskové konferenci projekt zaměřený na vývoj vakcíny proti covid-19.

Brífink ministra Vojtěcha k vývoji vakcíny

Najít vakcínu na covid-19 se snaží celý svět. Hledají ji například v USA, ve Velké Británii, v Kanadě, v Izraeli nebo v Německu. Celkem je v potvrzeném vývoji přes 80 vakcín, šest z nich se již testuje na lidech.

Zatím však očkovací látka není a podle některých odhadů může trvat další rok, než bude k dispozici. Vyvinout ji je přitom klíčové. Neexistuje totiž ani lék na nový typ koronaviru.

Premiér Andrej Babiš (ANO) také již dříve avizoval, že Česko bude při hledání vakcíny spolupracovat se zeměmi, jako je Izrael, Rakousko nebo Austrálie. Jde o státy, které podle něho zvládly situaci s pandemií nejlépe.

Kromě Vojtěcha se pak konference zúčastní také ředitel IKEM Michal Stiborek a ředitel Státního zdravotního ústavu Pavel Březovský.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků