Hlavní obsah
Zleva ministr školství Robert Plaga (ANO) a ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) Foto: Ondřej Deml, ČTK

Blatný plánuje testovat vybrané učitele a žáky

Opakované testování všech 170 tisíc učitelů na koronavirus by podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) nebylo logisticky zvládnutelné a znamenalo by velkou finanční zátěž. Novinářům po pondělním jednání vlády řekl, že jeho resort chystá testování vybraných skupin učitelů a žáků tak, aby jeho výsledek byl reprezentativní.

Zleva ministr školství Robert Plaga (ANO) a ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) Foto: Ondřej Deml, ČTK
Blatný plánuje testovat vybrané učitele a žáky

„Plošné testování všech učitelů není reálné. Znemožnila by to logistika. Připravujeme ale systém, kdy budou vybírány reprezentativní skupiny, které budou reprezentovat danou věkovou skupinu dětí a učitelů. Primárně ale chceme testovat pedagogy,“ uvedl Blatný.

Tento týden, kdy nastoupí do škol žáci prvních a druhých tříd, to ale podle ministra ještě nebude. Strategii testování chce dopracovávat během následujících dnů.

Ministr také uvedl, že si je vědom zvýšeného rizika přenosu nemoci ve školách, současně je ale podle něj i z českých dat patrné, že školy nejsou primárními rizikovými oblastmi.

Kdyby měli být učitelé testováni opakovaně a testování by bylo rozděleno do celého týdne, znamenalo by to podle šéfa resortu zdravotnictví, že každý den by bylo třeba provést víc testů než ve dnech s největším náporem na testování.

Tehdy laboratoře udělaly kolem 45 tisíc testů za den.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků