Hlavní obsah
Karlštejn právě teď. Premiér Andrej Babiš objevuje krásy České republiky. Foto: facebookový profil Andreje babiše

Babiš je na Karlštejně, zbavme se ho, znělo ve Sněmovně

Místo Andreje Babiše (ANO) by měl být spíš premiérem ministr dopravy a průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), prohlásil s nadsázkou na čtvrtečním jednání Sněmovny během písemných interpelací šéf poslanců Pirátů Jakub Michálek. Reagoval tak na opětovnou neúčast premiéra Andreje Babiše během interpelací, který v té době zveřejnil na Facebooku příspěvek, že je na Karlštejně.

Karlštejn právě teď. Premiér Andrej Babiš objevuje krásy České republiky. Foto: facebookový profil Andreje babiše
Babiš je na Karlštejně, zbavme se ho, znělo ve Sněmovně

Absence premiéra Babiše na písemných interpelacích se stala ze strany Pirátů čtvrtečním evergreenem. Premiéra za jeho neúčast na interpelacích, kde má předseda vlády odpovídat na dotazy poslanců, kritizují téměř každé zasedání Sněmovny.

„Můžete nám někdo aspoň přibližně říct, kdy ho máme čekat? Jeho účast na písemných interpelacích je 11,5 procenta,” prohlásil Michálek.

Dále zmínil dopolední facebookový příspěvek na stránce Andreje Babiše, kde premiér uvádí, že je místo na interpelacích na hradě Karlštejn. Tam začala rozsáhlá rekonstrukce za více než 150 milionů korun a premiér památku navštívil společně s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem. Na odpolední ústní interpelace ale premiér podle informací Novinek dorazí.

Karlštejn právě teď 👍

Zveřejnil(a) Andrej Babiš dne Čtvrtek 5. března 2020

Michálek naopak vyzdvihl účast vicepremiérů a ministrů Jana Hamáčka (ČSSD) a Karla Havlíčka (za ANO).

Havlíček premiérem

„Možná pan vicepremiér Havlíček by mohl sloužit jako vzor, protože člen vlády, který dokáže řídit dvě ministerstva a ještě chodit na písemné interpelace, možná on by měl být premiérem místo Andreje Babiše, když zvládne své povinnosti takto skvěle skloubit,” prohlásil na plénu Michálek a Havlíčka i poslance tím pobavil.

V kritice premiéra, který podle poslanců chybí na projednávání důležitých témat, podpořil Michálka i předseda strany Ivan Bartoš nebo poslanci ODS Jan Zahradník, STAN Věra Kovářová či Marian Jurečka, kteří měli během dopoledne na premiéra také dotazy.

„Ať si nedává fotečky, že je na Karlštejně nebo na hokeji,” dodal v následné debatě Bartoš s odkazem na minulé interpelace, kdy byl premiér na prohlídce hokejového stadionu v Litvínově.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků