Hlavní obsah
 

Aktuální informace ministra zdravotnictví ke koronaviru

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) bude na pravidelné tiskové konferenci informovat o aktuální situaci kolem koronaviru. Nastínit by měl ale i budoucí vývoj. Brífink je naplánován na 8. hodinu, Novinky ho nabídnou živě.

 
Aktuální informace ministra zdravotnictví ke koronaviru

„Situace je teď dobrá, za včerejšek máme přes 5867 vzorků 82 záchytů. To je poměrně pozitivní číslo. Nesmíme se ale nechat ukolébat. O Velikonocích bylo méně testů a méně odběrů,” sdělil na úvod konference Vojtěch.

Tiskové konference se kromě ministra zdravotnictví zúčastní také jeho náměstek a epidemiolog Roman Prymula, ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek a předseda České společnosti anesteziologie resuscitace a intenzivní medicíny Vladimír Černý.

Minulý týden Dušek uvedl, že se do konce dubna nakazí 10 600 lidí, z toho 7000 se mělo nakazit do poloviny měsíce. Ve středu by měl tak tyto údaje vyhodnotit a případně je podle aktuálního vývoje změnit.

Dušek také dříve avizoval, že predikce, kterou představí po Velikonocích, bude velmi přesná. Odborníci již totiž chápou, jak se virus chová. Ve středu by tak měli říci, kolik lidí má covid-19 a neví o tom.

Harmonogram uvolnění podnikatelských a dalších činností

Foto: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Podle Vojtěcha se již podařilo zabránit nekontrolovatelnému šíření viru a situace se tak může začít pomalu vracet k normálu. Vláda proto v úterý zveřejnila scénář otevírání obchodů a služeb zavřených v rámci koronavirových opatření.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků