Babiš a Zeman se sešli poprvé od propuknutí kauzy. Mluvili prý o rodinách, dětech a o hlasování o nedůvěře vládě, které má proběhnout v pátek.

„Pan prezident zopakoval, že pokud by padla vláda, pověří mě sestavením vlády znovu. Ale nepředpokládá, že by vláda padla, není k tomu důvod, funguje skvěle, máme jasné výsledky,” řekl po dvouhodinové schůzce Babiš.

Znovu se obul do novinářů

„Mě mrzí, že nečtete články psychiatrů ohledně schizofrenie. Kdybyste je četla, tak byste věděla, že je to těžká nemoc a novináři zneužili mého syna. Už neřešte mého syna. Je nemocný. Už nepište ty lži,” pustil se už po několikáté do novinářů s opakovaným argumentem, že nevědí nic o schizofrenii.

ČTĚTE TAKÉ:
Schizofrenici se bojí pronásledování či spiknutí, říká odborník
Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš na zámku v Lánech

Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš na zámku v Lánech

FOTO: Kancelář prezidenta republiky

Zeman se sejde i s Filipem

Prezident se Babiše zastal už dříve. V médiích se nechal slyšet, že nevidí důvod, proč by měl premiér rezignovat. Babišovi doporučil, aby mu neselhaly nervy.

Prezident se už minulý týden sešel s šéfem soc. dem. Janem Hamáčkem. Tento týden ve středu by se měl setkat s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem.

Menšinovou vládu ANOČSSD, kterou tolerují komunisté, čeká v pátek hlasování o nedůvěře. Tu chce kabinetu vyslovit šest opozičních stran - ODS, Piráti, SPD, lidovci, TOP 09 a hnutí STAN.

Dohromady mají 92 hlasů. Pro vyslovení nedůvěry vládě je potřeba většina poslanců, tedy 101. Bude tak záležet především na hlasech ČSSD a komunistů.