Politici se setkají v rámci bilančních schůzek, které měl premiér se všemi členy vlády. Ta s Babišem je poslední. Jednání mělo být původně už minulý týden, ministr se z něj však kvůli nemoci omluvil.

V poslední době se mezi Sobotkou a Babišem odehrálo několik mediálních přestřelek. Vše začalo, když Babiš koncem listopadu přišel s návrhem vyjmout z EET malé podnikatele s ročními příjmy do 250 tisíc korun měsíčně. Ti by si místo evidování tržeb sjednali paušální daň.

Premiér tehdy prohlásil, že šéf státní kasy otevírá Pandořinu skříňku a koketuje s pravicovými ODSTOP 09. Babiš zase premiéra obvinil, že EET zpolitizoval.

Babiš: ČSSD chce z Česka vyhnat firmy, které dávají lidem práci
Sobotka: Chceme spravedlnost v daních, Babiš podvádí voliče
Mediální přestřelky mezi Sobotkou a Babišem kvůli EET neberou konce
Babiš: Premiér lhal, že zákon o střetu zájmů nepostihne současné ministry

Babiš se zase do Sobotky pustil kvůli zákonu o střetu zájmů, který schválil Parlament. Premiér podle předsedy ANO lhal, když tvrdil, že norma nepostihne současné ministry.

Sobotka se do Babiše strefoval i o víkendu během jednání Ústředního výkonného výboru ČSSD. Za zavřenými dveřmi řekl spolustraníkům, že Babiš nejedná fér a jeho politika jde proti zájmům dolních deseti miliónů. Premiér zároveň řekl, že ČSSD je jedinou stranou, která může hnutí ANO porazit v parlamentních volbách na podzim.