„Udělali z nás pitomce, ale kvůli Olomouci nebrečím. Chtěli jsme udělat prověrku všech smluv, ale strany, které se dlouhodobě znají, se raději dohodly za šest minut. A to jsme ČSSD nabízeli primátora. Soc. dem. koalicí s ODS, lidovciTOP 09 podepsala smrtelný pakt a voliči jim to za dva roky v krajských volbách vrátí,“ řekl Právu Babiš.

KOMENTÁŘ DNE:

Přímá volba prezidenta - První kolo prezidentské volby nepřineslo rozhodnutí, naopak naznačilo možnost překvapivé změny na postu hlavy státu, píše v komentáři Václav Klaus ml. Čtěte zde >>

Roztržka mezi Sobotkou a Babišem však vznikla nejen kvůli nedělnímu odstavení vítězného ANOOlomouci, ale i kvůli rozhovoru lídra ANO pro pondělní Právo, ve kterém vyloučil, že by babišovci šli do holportu se soc. dem. v Ostravě či Brně. [celá zpráva]

ČSSD je v Praze menší zlo, míní Babiš

„Překvapilo mě vyjádření Andreje Babiše, který nechce uzavírat koalice se soc. dem. v Brně a v Ostravě. Není to příliš prozíravé,“ řekl Právu Sobotka.

Podle Babiše ANO nemá problém být v opozici. „Každý občan Olomouce ale ví, že ČSSD ovládá Tesařík a ODS Langer,“ doplnil s tím, že situace v Olomouci neovlivní vytváření koalic se soc. dem. jinde po ČR.

„Přistupujeme k tomu diferencovaně, plošně to nejde. Určitě nemáme problém s ČSSD v Českých Budějovicích, Praha je problém celkově, ale z hlediska namočení v minulosti je ČSSD menší zlo,“ dodal Babiš.