Hlavní obsah

Jak ukončit ostřelování Bělgorodské oblasti? Připojíme Charkov k Rusku, napadlo gubernátora

29. 5. 2023, 12:29

Ukrajinskou Charkovskou oblast je potřeba připojit k Rusku. V rozhovoru pro ruskou státní televizi Rossija 24 to prohlásil Vjačeslav Gladkov, gubernátor Bělgorodské oblasti. Lze tak prý nejlépe zabránit ostřelování ruského pohraničí z ukrajinského území. Možnost, že by Rusko ukončilo válku na Ukrajině, nezmínil.

Foto: Profimedia.cz

Bělgorod, Rusko

Článek

Na dotaz novináře, zda věří, že je taková možnost na stole, odpověděl: „Je to nejlepší způsob, jak vyřešit problém s ostřelováním Bělgorodské oblasti. (Připojit) Charkovskou oblast,“ říká Gladkov na videu, které mělo vzniknout poté, co se v sobotu podle vlastního tvrzení sám dostal pod palbu.

Terčem nejnovějších pondělních útoků v ruském pohraničí se staly dva průmyslové podniky v Šebekinu, které se nachází asi pět kilometrů od hranic s Ukrajinou. Po zásahu areálu tam v některých objektech propukl požár, čtyři lidé byli zraněni, napsala ruská agentura RBK.

Ruský telegramový kanál Shot zveřejnil video, na němž stoupá z centra města hustý dým. Údajně má jít o nejmasivnější ostřelování oblasti od zahájení „speciální vojenské operace“ (ruské ozbrojené agrese na Ukrajině).

Kromě Šebekina hlásí ostřelování také Murom a Novaja Tavolžanka, kde bylo údajně poškozeno elektrické vedení. Místní úřady vyzvaly obyvatele, aby se schovali ve sklepích budov.

Bělgorodský gubernátor se ocitl pod palbou. Ani jsem nemohl vystoupit z vozu, stěžoval si

Reklama

Související témata:

Výběr článků