Hlavní obsah

Policisté nebudou řešit bagatelní činy, v karanténě jich je 263

15. 3. 2020, 14:21

Policisté omezí tzv. bagatelní činnost, při které přijdou do kontaktu s lidmi. Týká se to mimo jiné preventivních dopravních kontrol a upraveno je rovněž vnitřní fungování v úřadovnách a služebnách. Důvodem je ochránit policisty i obyvatele před možnou nákazou koronavirem.

Foto: Policie ČR

Ilustrační foto

Článek

Z policejního sboru čítajícího asi 40 000 příslušníků jich je nyní 263 v karanténě. V neděli to řekla mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová.

Vnitřní doporučující stanovisko vydal v sobotu policejní prezident Jan Švejdar. "Obsahuje mimo jiné doporučení minimalizovat kontakt příslušníků policie s občany v jinak obvyklé činnosti, jako jsou například silniční kontroly a podobně. Priorita je teď jinde a na silniční kontroly bude času dost," napsal Švejdar na twitteru.

Zákaz volného pohybu osob v Česku. Přečtěte si návrh celostátní karantény

Zároveň vyzval obyvatele, aby se chovali zodpovědně, ať "můžeme být tam, kde je teď nejvíc třeba," dodal. Cílem opatření je snížit riziko nákazy policistů i obyvatel. Podle Rendlové to rozhodně neznamená, že by policisté přestali vykonávat svou práci. Pouze omezí výkon zmíněné tzv. bagatelní činnosti. Zároveň je jim doporučeno, aby co nejvíc agendy vyřizovali bezkontaktně.

"Na úřadovnách jsou rozděleni na dvě skupiny, které se nepotkají, neboť do karantény již odcházejí kvůli nakažení při výkonu služby," řekla Rendlová. Změněno je také fungování jídelen.

Reklama

Výběr článků