Hlavní obsah

Čína zrušila summit, Zeman nepojede

13. 3. 2020, 21:59

Čína podle informací Práva zrušila dubnový summit 17 zemí střední a východní Evropy. Znamená to, že prezident Miloš Zeman a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) už nemusí řešit, zda jet do rizikové země, kam mají čeští občané zákaz jezdit.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Prezident Miloš Zeman

Článek

Na dotaz, zda by šel do karantény po případné cestě do Číny, Zeman tento týden odpověděl: „Proč ne, když mi dovolí, aby karanténa byla v Lánech, kde pracuji klidněji a pohodověji než na Hradě. Tam těch 14 dní určitě přežiji.“

Vláda ve čtvrtek vyhlásila nouzový stav. Zakázala také konání akcí s počtem lidí vyšším než 30 a zakázala vstup do restaurací od 20 hodin večer do 6 hodin ráno. Omezila také vstup do České republiky pro cizince a zakázala českým občanům vstupovat do rizikových zemí. Opatření mají platit po dobu 30 dnů.

Buďte ohleduplní, opatření jsou nezbytná, vyzval lidi Zeman

Zeman opatření vlády podpořil a vyzval lidi k ohleduplnosti a laskavosti. „Opatření přijatá vládou ČR jsou nezbytná pro ochranu zdraví nás všech. Mají moji plnou podporu. Prosím, dodržujte stanovená pravidla,“ apeloval Zeman v prohlášení.

Foto: Martin Havelka, Novinky

Nouzový stav v ČR

Zároveň všechny poprosil, aby nepodléhali strachu a panice. „Naše země vždy dokázala překonat všechna protivenství. Dokážeme to i nyní. Táhněme za jeden provaz a buďme k sobě vzájemně ohleduplní a laskaví,“ uvedl prezident.

Reklama

Výběr článků