Hlavní obsah

Hinduisté uspořádali hromadné pití kravské moči. Má je ochránit před koronavirem

15. 3. 2020, 13:11
Novinky, pal

S koronavirem se každá země vypořádává po svém. V Indii uspořádala 14. března hinduistická skupina Akhil Bharat Hindu Mahasabha (všeindická hinduistická unie) hostinu, kde se podávala věřícím kravská moč. Ta by je měla ochránit od koronaviru.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Hinduistická skupina uspořádala hromadné pití kravské moči, aby věřící ochránila před koronaviremVideo: Reuters

 
Článek

Hinduisté uctívají krávu jako posvátné zvíře a někteří z nich věří, že její moč má léčivé účinky. Na hromadné pití kravské moči dorazilo do hlavního sídla skupiny Akhil Bharat Hindu Mahasabha v Novém Dillí asi 200 lidí a organizátoři plánují podobnou akci zopakovat i v jiných městech po celé zemi.

Indie kvůli koronaviru zakázala výletním lodím kotvit ve svých přístavech

Ačkoliv odborníci opakovaně upozorňují, že kravská moč neléčí žádné závažné nemoci, jako je například rakovina, a stejně tak ani nebude fungovat jako účinná prevence před koronavirem, hinduisté jsou jiného názoru.

Kazatel se pokoušel léčit koronavirus přes televizní obrazovky

Pití kravské moči jako způsob, kterým se dá léčit rakovina, obhajovala i řada členů hinduistické a nacionálně orientované Indické lidové strany premiéra Naréndry Módího. Guvernér indického státu Asám na severovýchodě Indie Jagdíš Mukhí pak před necelým měsícem během shromáždění zákonodárců prohlásil, že kravskou moč a kravský trus lze použít k léčbě koronaviru.

V Indii zatím zaznamenali 107 případů onemocnění koronavirem. Dva z nakažených nemoci COVID-19 podlehli.

Reklama

Výběr článků