Hlavní obsah

Videohovory jsou kvůli koronaviru v kurzu. Zoom očekává miliardové tržby

3. 6. 2020, 10:56 – San Jose

Poskytovatel videohovorů Zoom díky koronaviru zdvojnásobil výhled, letos očekává tržby až 1,8 miliardy dolarů (42,5 miliardy Kč). To by bylo třikrát více než v uplynulém finančním roce. Počet uživatelů jeho služeb se kvůli přechodu na práci z domova ve velké části světa na vrcholu krize v dubnu ztřicetinásobil na 300 milionů z prosincových deseti milionů. Firma to uvedla po úterním zveřejnění kvartálních hospodářských výsledků.

Foto: Hannah McKay, ČTK/AP

Chat přes Zoom

Článek

Videokonference a videohovory se staly v období koronavirové krize populární nejen kvůli práci z domova, ale lidé je používali i pro udržování vztahů se svými blízkými, učitelé k výuce a přenášely se tak třeba i bohoslužby. Počet platících zákazníků Zoomu se v tomto období více než ztrojnásobil. V květnu sice počet uživatelů podle finanční šéfky firmy Kelly Steckelbergové zase klesl, firma ale předpokládá, že dlouhodobě rostoucí trend udrží.

V tříměsíčním období do konce dubna se tržby meziročně zvýšily na 328 milionů dolarů ze 122 milionů dolarů. Čistý zisk pak stoupl na 27 milionů dolarů z pouhých 200 tisíc dolarů ve stejném období loni.

Aplikace Microsoftu pro zaměstnance nevydržela nápor množství home office

Koronavirus

Nečekaně prudký nárůst uživatelů firmě ale také významně zvýšil náklady. Zoom v krizi zrušil mnohá omezení bezplatné verze. Jeho vstřícnost se mu ale vyplatila – jak uvedla agentura DPA, vzrostl totiž i počet jeho firemních zákazníků, pro něž byl Zoom, který vznikl v roce 2011, původně zamýšlen.

Zoom tak má nyní 265 tisíc firemních klientů, kteří zaměstnávají více než deset lidí. To je čtyřikrát více než před rokem. A dvakrát více než loni jich za jeho služby ročně platí přes 100 tisíc dolarů.

SPECIÁL: Koronavirus 2019-nCoV

Speciály

Reklama

Související témata:

Výběr článků