Hlavní obsah

Vzala si příruční zavazadlo, aby ho neztratila. Místo ní ho ztratila aerolinka

16. 9. 2022, 13:47

Cestující American Airlines se hněvá na leteckou společnost za to, že ztratila její kufr. Lara Watsonová si přitom vzala příruční zavazadlo právě z důvodu, aby k něčemu takovému nedošlo. Bagáž však musela nakonec nechat odbavit kvůli nedostatku místa na palubě, dodnes se jí nevrátila.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Watsonová v druhé polovině srpna cestovala z Wilmingtonu v Severní Karolíně do Toronta přes Washington DC. Vzhledem k chaosu, který během léta letecké odvětví zachvátil, se rozhodla vzít si příruční zavazadlo, aby ho měla hned po ruce, řekla pro server Insider. Kvůli nedostatku místa však musela kufr přece jen nechat u odletové brány odbavit a stalo se tak to, čeho se obávala. Aerolinky bagáž ztratily.

V běžném případě by si cestující kufry vyzvedli hned po přistání vedle letadla. Watsonová se však od personálu dozvěděla, že její příruční zavazadlo automaticky putovalo do letadla mířícího do Toronta, a to bez jejího souhlasu nebo vědomí. To už měla žena nepříjemné tušení.

Už s nimi zřejmě nepoletí

To se v Torontu nakonec naplnilo, když se ženin kufr na zavazadlovém pásu neukázal. U přepážky se zaměstnanci American Airlines snažili ženu údajně přesvědčit, že osamělé příruční zavazadlo, které u výdeje zbylo, patří jí, protože jeho číslo se shoduje s číslem na letence. Watsonová však naléhala, že došlo k chybě a prohození údajů.

Personál proto ženu ubezpečil, že její kufr bude někde ve Washingtonu a do 24 hodin ho odešlou. Watsonová však skoro měsíc po svojí cestě stále nemá kufr a samozřejmě ani jeho obsah, který měl prý hodnotu 3500 dolarů (85 tisíc korun). „K American Airlines cítím velkou nedůvěru,“ svěřila se cestující Insideru.

„Doslova mi tam vzali kufr a odbavili ho, aniž by mi to řekli. Nemyslím si, že ještě někdy s American Airlines poletím,“ dodala Watsonová.

Cestující zkritizovala aerolinky. Ty se jí vysmály

Reklama

Související témata:

Výběr článků