Hlavní obsah

Prkna a parkety nemusí být vždy ze dřeva

18. 5. 2021, 8:27
Právo, Karolina Černá

Chcete se doma těšit z pohledu na dřevěnou podlahu, ale hledáte něco levnějšího se snadnou údržbou? Řešením mohou být dlažba, vinyl, laminát nebo minerální krytina. Nechte se inspirovat!

Foto: Bauhaus

Logoclic Aquaprotect Laminate je prémiová podlaha s ochranou proti vodě a vlhkosti. Je extrémně odolná proti oděru a poškrábání. Cena 499 Kč/m2.

Článek

Keramické dlažby a další krytiny napodobí dub, buk, modřín, borovici i cizokrajný teak. Imitují nejen odstíny dřeva, ale i přírodní strukturu – žilkování, suky, letokruhy.

Často mají na omak nerovný, plastický povrch. Jejich tvarová a rozměrová pestrost umožňuje rozličné typy pokládek, formáty vypadají jako dlouhá dřevěná prkna, kazetové parkety, tvoříme jimi vzor rybí kosti nebo čtverce. Vinylu, laminátu i minerálním krytinám dodávají vzhledovou věrohodnost ostřejší hrany.

Rektifikovaná dlažba (se zabroušenými hranami do pravého úhlu u již vypálené dlaždice) je používána hlavně při pokládání velkých formátů, když vyžadujeme co nejmenší spáry (od 2 mm).

Foto: Rako

Precizní kresbu dřeva mají rektifikované velkoformátové keramické dlaždice (30 x 120 cm a 20 x 120 cm) série Board. Při pokládce umožňují různorodé skladby.

Foto: KPP

SPC minerální krytiny Kährs Click napodobí klasické dřevěné dekory i vzor rybí kosti. Mají jádro ze směsi minerálů a moderních polymerů, které zaručují zdravotní nezávadnost, odolnost, rozměrovou a tvarovou stabilitu.

Foto: Hornbach

Masivní vinylová podlaha Parador 5.0 (22 x 121 cm) se zámkovými spoji působí jako krytina z pravých prken. Cena od 719 Kč/m2.

Foto: KPP

Laminátové lamely i jejich spoje v podlaze Wineo 500 odolají vodě a vlhkosti díky nátěru Aqua-Stop.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

Reklama

Související témata:

Související články

Korková podlaha má co nabídnout

21. 9. 2020, 8:34

Milovníci přírodních materiálů se nemusí upínat jen ke dřevu! Jsou tady další originální materiály, které svými užitnými vlastnostmi předčí ty běžné, tradiční....

Výběr článků