Hlavní obsah

Kruhová ložnice uprostřed přírody nabízí výjimečný zážitek

6. 5. 2021, 6:06

Co kdyby se zážitek stal samotným luxusem, ptají se autoři buňky určené především pro obyvatele města, kteří chtějí příležitostně trávit noci v bezprostředním obklopení přírodou. Svůj kruhový pokojík zářící do setmělé krajiny nazvali Lumipod.

Foto: Kevin Dolmaire

Zážitek je největším luxusem v této ložnici uprostřed přírody.

Článek

Lumipod je novým přírůstkem do rodiny minidomků určených především pro městské lidi, kteří mívají čas od času rušného a uspěchaného života tak akorát. Určený je pro postavení na pozemku nejlépe někde uprostřed přírody, pouze v obklopení stromů...

V tomto případě ale nejde ani tak primárně o romantiku -– ačkoli té nabízí nikoli hrsti, leč hromady – ale o samotu. Ticho a klid. Minidomek tvořený pouze ložnicí, skříní a malou koupelnou se sprchovým koutem a toaletou má za úkol zprostředkovat nocujícím hostům či majitelům zážitek ze spaní v přírodě bez nutnosti lézt do spacáku a ráno zjišťovat, na které drny či šišky bude člověk ještě nějakou tu hodinu během dne vzpomínat.

Dílo francouzských designérů ze společnosti Lumicene je v podstatě přenesením elegantní ložnice do lesa.

Buňka má kruhový půdorys. Prvkem, který jí okamžitě zajistí pozornost, jsou pak prosklené posuvné dveře sahající od podlahy ke stropu. Jejich oblý tvar kopíruje okraj buňky. Usazeny jsou v kolejnici, díky čemuž při otevření zajíždějí do zadní části domku, za koupelnu.

Buňka je obložena dřevem černé douglasky, interiér je zařízen tak, aby odpovídal nejvyšším standardům hotelových pokojů. Stěna za hlavou postele včetně skříně a podlahy jsou vyrobené z dubu, strop je pak obložený plstěnou vlněnou tkaninou z vlny merino.

Aby dovnitř nepronikalo sluneční světlo příliš brzy, jsou po celé délce prosklení závěsy, interiér koupelny je obložen keramickými obklady.

Foto: Kevin Dolmaire

Interiér je zařízen tak, aby odpovídal standardu pokoje luxusního hotelu.

Minidomek je plně prefabrikovaný, vyrábí se ve třech velikost s průměrem 5, 6 a 7 metrů. V nejmenší verzi má pouze 18 čtverečních metrů a slouží jako velmi intimní prostor pro jednotlivce či pár.

Největší verze s plochou 36 čtverečních metrů už poskytne příjemné útočiště pro celou rodinu.

Domek je složen ze dvou polovin vyráběných v Lyonu, díky čemuž jej lze snadno transportovat po souši i po moři. Složení na místě zabere dva dny. Do terénu je ukotven šroubovými piloty. Díky tomu je možné jej z místa kdykoli rychle odstranit a třeba převézt někam jinam.

Anketa

Líbilo by se vám přespat alespoň jednou v takovéto ložnici?
No jéje! A ne jenom jednou!!!
71,3 %
Pravděpodobně ano.
7,3 %
Nevím, nepřemýšlel/a jsem o tom.
1,8 %
Asi moc ne.
5,2 %
Ne, děkuji, tohle není nic pro mě.
14,4 %
Celkem hlasovalo 4862 čtenářů.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků