Hlavní obsah
Dva ohromné skleníky nesou název Flower Dome (vlevo) a Cloud Forest (vpravo). Foto: Profimedia.cz

Největší skleník světa uhrane rozmanitými rostlinami

Singapur patří k nejpokrokovějším metropolím světa. Kromě velmi moderního letiště se může chlubit třeba i skleníkem, jenž je zapsán v Guinnessově knize rekordů jako ten dosud největší na planetě. Návštěvníky uhrane oslnivou plejádou rostlin, které jsou rozděleny do několika částí podle svého původu.

Dva ohromné skleníky nesou název Flower Dome (vlevo) a Cloud Forest (vpravo). Foto: Profimedia.cz
Největší skleník světa uhrane rozmanitými rostlinami

Ohromný skleník Flower Dome se nachází v oblasti Marina Bay a je považován za oázu klidu v jinak rušné metropoli. Návštěvníci v něm mohou, kromě samotné konstrukce, obdivovat přes milion rostlin z různých světadílů.

Celkem devět částí vezme návštěvníky na pomyslnou cestu kolem světa. Pod prostornou skleněnou klenbou naleznou třeba zahradu s africkými baobaby nebo sukulenty, v jiné části mohou obdivovat středomořskou flóru či olivový háj. A například Nizozemsko připomene pestrobarevné tulipánové pole, jemuž vévodí další ze symbolů země, větrný mlýn.

Do mlžné džungle

Skleník Flower Dome zabírá rozlohu o 1,28 hektaru (12 800 metrů čtverečních) a jeho autorem je britská společnost WilkinsonEyre, která navrhla například i obloukový most v anglickém Gatesheadu. V Guinnessově knize rekordů je skleník zapsán od roku 2012.

Vedle skleníku se nachází další, který je sice menší (0,8 hektaru), ale uvnitř je stejně fascinující. Jmenuje se Cloud Forest a evokuje mystickou džungli zahalenou v mlze. Dominuje mu vyhlídka porostlá vegetací a doplněná o působivé vodopády.

Oba skleníky jsou součástí singapurské zahrady Gardens by the Bay. Vstup do nich vyjde dospělého na 28 dolarů (630 korun) a doporučená doba návštěvy je pro každý z nich hodina.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků