Hlavní obsah

Umělci rozzářili svými obrazy fasády moskevského sídliště

Více než šest desítek výtvarníků z nejrůznějších zemí světa se sjelo na moskevské sídliště Triojgorka, aby se zde zúčastnili festivalu Urban Morphogenesis, který je přehlídkou graffiti vytvářených na fasádách zdejších panelových domů.

Umělci rozzářili svými obrazy fasády moskevského sídliště

Prostředí jednoho z ruských sídlišť svým poněkud fádním zjevem přímo provokuje k tomu, aby jej umělci svými díly oživili a dodali vybraným domům na jedinečnosti.

„Domníváme se, že tento projekt je způsobem, jak sídliště proměnit. Z původního problému se stala atrakce. Místo, které lidé mohou navštěvovat. Dokonce i turisté,“ řekl organizátor festivalu Dmitrij Ljovočkin agentuře Efe.

Platnost jeho slov potvrzují i sami umělci, kteří obří obrazy na fasádách domů vytvářejí. Podle jejich zkušeností se projekt těší zájmu místní komunity, která jej přijímá velmi příznivě a chápe ho jako pozitivní změnu.

„Je to skvělé. Místní lidé projevují velký zájem. A zdá se, že se jim to velice líbí. Sledují nás, ptají se, nabízejí nám vše, co můžeme potřebovat. Řekla bych, že jejich sídliště je pro ně důležité. Vyrůstají zde společně, každý se tu zná s každým,“ svěřila se jedna z výtvarnic Dania Ortegová, pracující pod pseudonymem Chicadania.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

„Malujeme obrazy na zdech v ulicích společně už mnoho let. A tohle je nejlepší příležitost v Rusku, jak malovat a představit svou práci,“ pochvaluje si její kolega José Sabaté alias El Pez.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků