Hlavní obsah
Kousky inspirované Mickey Mousem nemusí být kýčovité, ale mohou mít i uměřené tvary. Foto: Einrichten Design, Profimedia.cz

Designové kousky inspirované Mickey Mousem volte v uměřeném provedení

Slavná kreslená postavička Mickey Mouse je v dětských pokojích stálicí. Nemusí se ale objevovat jen v pokojích mladší generace. Pokud zvolíte uměřené provedení, bude motiv Mickey Mouse hravým osvěžením i interiérů dospělých a skvěle zpestří hlavně prostory zařízené v pop-artovém stylu.

Kousky inspirované Mickey Mousem nemusí být kýčovité, ale mohou mít i uměřené tvary. Foto: Einrichten Design, Profimedia.cz
Designové kousky inspirované Mickey Mousem volte v uměřeném provedení

Mickey Mouse neboli myšák Mickey je známou postavičkou z dílny Walta Disneyho a je spolu s kolegyní myškou Minnií hlavním hrdinou mnoha kreslených filmů a příběhů.

Tato postavička se stále častěji stává inspirací pro designové prvky. Francouzská značka kuchyňského nádobí Le Creuset se třeba spojila s výrobcem Disney, a tak vznikla unikátní kolekce hrnců a misek v podobě hlavy oblíbeného Mickey Mouse. Proslulý návrhář osvětlení Ingo Maurer se zase Mickey Mousem inspiroval u osvětlení, kterému dominuje obyčejná žárovka.

Designér Ingo Maurer navrhl tato osvětlení na oslavu známé kreslené postavičky.

Foto: Nedgis

Rozhodně volte kousky, které jsou barevně i tvarově uměřené. U tohoto motivu rozhodně platí, že méně je více. Vyhněte se křiklavým barvám a jejich kombinacím. Ideálně vybírejte prvky, které mají jen obrysy Mickey Mouse.

Hravé detaily designových kousků doladí interiéry domácností s malými dětmi.

Foto: Smeg, Philips

Tyto kousky se hodí do interiérů zařízených v pop-artovém stylu. Bytový design, který v těchto letech vznikal až do začátku 80. let, byl líbivý a hlavně byl levný a inspirovaný nejoblíbenějšími ikonami doby. Dnes se pop-art vrací jako retro a s ním i motivy oblíbených kreslených postaviček.

Osvětlení připomínající obrys Mickey Mouse je ideálním doplňkem do dětského pokoje.

Foto: Einrichten design

Inspirací pro tento bytový styl je nejen popová kultura - peroxidové blondýny, hvězdy hudební scény apod., ale také reklama, obaly, ale právě i komiksy a seriály.

Do interiérů se dostávají v podobě nástěnných maleb, tapet a hlavně plakátů. Interiér s doplňky inspirovanými Mickey Mousem tak můžete ozvláštnit i plakáty a prostor tak doladit k dokonalosti.

U textilu s tímto motivem se vyhněte křiklavým barvám.

Foto: Herding

Interiér v pop-artovém stylu můžete doplnit o plastové židle, košíčky, lampy v industriálním stylu atp. Trendy retro telefony pak také připomenou ducha starých časů, kdy komiksy zažívaly boom.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků